Mbushet kupa, Real Madrid i kërkon lojtarit të largohet ose do të ulet ne stol gjithë sezonin

0
168

schedule22:14 – 25 Korrik, 2022

Real Madridi po konsideron përjashtimin e sulmuesit Mariano Diaz nga skuadra e tyre pasi lojtari vazhdon të refuzojë ofertat për t’u larguar nga Santiago Bernabeu, sipas “El Nacional”.

Diaz, 28 vjeç, e ka pasur të vështirë kohën e aktivizimit gjatë kohës së tij në Bernabeu, duke dështuar të bëhet pasardhësi i Karim Benzema. Domenikani ka bërë 73 paraqitje për “Los Blancos” gjatë karrierës së tij, duke shënuar 12 gola.

Sezonin e kaluar, ai bëri vetëm 11 paraqitje, duke shënuar vetëm një gol dhe një asistim.

Raportet sugjerojnë se Real Madridi është bërë i paduruar me mungesën e formës së treguar nga sulmuesi dhe po kërkon të shkurtojë humbjet e tyre nga sulmuesi këtë verë.

Kampionët e La Ligës thuhet se po ushtrojnë presion mbi Diaz për t’u larguar, me Domenikanin që ka refuzuar ofertat për t’u larguar deri më tani.

Mungesa e negociatave të Diaz mund të çojë në përjashtimin e sulmuesit nga skuadra. Madridi po mendon gjithashtu t’i thotë Diaz-it se nuk do të luajë asnjë minutë në klub./ h.ll/abcnews.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here