Moti sot, temperatura deri më 38 gradë

0
81

Shkup, 29 korrik – Moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Pasdite në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut afatshkurtër të rrëmbyeshëm. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 15 deri 22, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë prej 31 deri 39 gradë. UV do të jetë 8.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë veriperëndimore. Temperatura minimale do të bie deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 35 gradë.

Nesër do të ketë stabilizim të motit. Në ditët e fundjavës në orët e pasdites në disa vende do të ketë paqëndrueshmëri me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, ndërsa do të ketë edhe kushte për paraqitje të izoluar të motit të keq. Të dielën dhe të hënën do të fryjë erë e përforcuar veriore dhe do të ketë rënie të vogël të temperaturës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here