Juventus piketon zëvendësuesin e Pogba te Roma

0
91

schedule21:40 – 29 Korrik, 2022

Dëmtimi i Pogba ka hidhëruar klubin e Juventusit, pasi francezi u rikthye duke shaktuar zhurmë të madhe dhe lumturi te tifozët.

Kampioni i Botës me Francën pësoi një dëmtim në gju dhe pritet të mungojë gjatë. Kështu, Juventus është hedhur në lëvizje për të gjetur një zëvendësues për të.

Emri i piketuar është Jordan Veretout i Romës. Ish-lojtari i Fiorentinës është në fakt pranë një transferimi te Marseille për rreth 12 milionë euro, por me futjen në tratativa nga Juventus, diçka mund të ndryshojë për destinacionin e Veretout./ h.ll/abcnews.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here