Këngëtarja Kelis akuzon Beyoncen për vjedhje të muzikës së saj në albumin e ri “Renaissance”

0
85

Këngëtarja R&B, Kelis e akuzoi Beyoncen për ‘vjedhje’ për gjoja se kishte përdorur një mostër të një kënge nga albumi i saj debutues i vitit 1999, “Kaleidoscope”, në albumin e saj të ri pa leje.

Artistja e “Milkshake” nuk u përmbajt pasi zbuloi se ylli i muzikës, përdori një pjesë të shkurtër nga hiti i saj, “Get Along With You”, në këngën e saj të re me titullin “Energy”.

Pas një llogari fansash për dy herë të nominuaren për “Grammy” postoi në lidhje me lajmin, Kelis komentoi se ishte e tronditur nga krediti i këngës dhe u zemërua që nuk kishte asnjë njoftim paraprak.

“Mendja ime është gjithashtu e fryrë sepse niveli i mungesës së respektit dhe injorancës së plotë të të tre palëve të përfshira është befasues”, thuhet në një koment në Instagram.

“Kam dëgjuar për këtë në të njëjtën mënyrë si të gjithë të tjerët. Asgjë nuk është kurrë siç duket, disa nga njerëzit në këtë biznes nuk kanë shpirt apo integritet dhe i kanë mashtruar të gjithë”, tha tutje ajo.

Kur një përdorues i Instagramit e quajti këngën “bashkëpunimi që i duhet vërtet botës”, Kelis tha se ‘nuk është një bashkëpunim, është vjedhje”, duke e quajtur mostrën “qesharake”.

Më pas artistja postoi video në Instagram për të përshkruar çështjen e saj me Beyoncen, duke thënë se ajo ndihet ‘e prekur ndaj saj si muzikante’.

Foto: WireImage

“Jo vetëm që ne jemi artiste me ngjyrë në një industri ku nuk ka shumë prej nesh, ne jemi takuar, e njohim njëra-tjetrën, kemi miq të përbashkët. Nuk është aq e vështirë të kontaktosh me mua. Është thjesht mirësjellje e zakonshme”, tha ajo.

Kelis sqaroi se dëshpërimi nuk ishte me krijuesin e Ivy Park, duke pretenduar se producenti Pharell Williams e “mashtroi” atë nga të drejtat për muzikën e saj.

“Pharell e di më mirë. Kjo është një goditje e drejtpërdrejtë ndaj meje. Realiteti është, kjo është zhgënjyese. Unë kam të drejtë të jem e frustruar”, pohoi ajo.

“Ka ngacmues dhe sekrete dhe gangsterë në këtë industri që buzëqeshin dhe ikin derisa dikush të thotë mjaft është mjaft. Kështu që po e them sot. Unë po vij për atë që është e imja dhe dua dëmshpërblime”, tha Kelis në një video të dytë.

Albumi “Renaissance” i Beyonce u lansuan në shërbimet e transmetimit të premten (29 korrik)- megjithëse të 16 këngët u zbuluan në internet dy ditë më parë. /Telergafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here