Me më shumë tituj në botë, Messi sheh në horizont vendin e parë, Cristiano Ronaldo një siluetë

0
74

schedule13:03 – 1 Gusht, 2022

Sot dihet se lojtari me më shumë trofe të fituar në botë është braziliani Dani Alves, i cili mban mbi shpatulla 44 trofe në total.

I dyti pas brazilianit, është ish-shoku i tij i ekipit, Lionel Messi. Argjentinasi renditet i dyti me 41 tituj të fituar, një shifër tepër e lartë dhe jo e pamundur për të zënë vendin e parë.

Në vendin e tretë ndodhet Andres Iniesta dhe ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ndodhet në vendin e 12-të me 32 trofe të fituar, një më pak se suedezi Zlatan Ibrahimovic./ h.ll/abcnews.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here