Roma-PSG shumë pranë Wijnaldum, francezët i japin “një dorë” klubit italian

0
68

schedule13:20 – 3 Gusht, 2022

Duket se Wijnaldum do të transferohet në Itali më shpejt sesa mendohej.

PSG dhe Roma kanë arritur totalisht marrëveshje, madje francezët do të paguajnë një pjesë të pagës së holandezit. Wijnaldum do të transferohet në formë huazimi, por me të drejtë blerjeje.

Ky do të jetë një përforcim shumë i rëndësishëm për klubin italian, që sa vjen edhe forcohet akoma edhe më shumë./ h.ll/abcnews.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here