Një i vdekur dhe 930 raste të reja me coronavirus

0
55

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se 930 raste të reja me coronavirus janë shënuar në 24 orët e fundit, nga 2,779 testime sa janë bërë.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar një rast i vdekjes nga coronavirus.

Në këtë interval kohor të raportimit janë shëruar 1,479 persona.

Po ashtu bëhet e ditur se janë vaksinuar 65 persona, ndërkaq në total numri i dozave të administruara është 1,834,652. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here