Tonali lëndohet në miqësore, mund t’i mungojë Milanit një muaj

0
82

Milani është në pritje të testeve pasi Sandro Tonali dhe Junior Messias pësuan lëndime gjatë fitores së sotme miqësore 6-1 ndaj Vicenzas.

Kuqezinjtë ishin tashmë 4-1 në avantazh në “Stadio Romeo Menti” kur Tonali rrëshqiti dhe kishte një zgjatje, duke kapur menjëherë pjesën e brendshme të këmbës së majtë.

Pa pritur këshillat nga stafi mjekësor e bën Tonalin dukshëm të acaruar i cili doli duke çaluar nga fusha dhe shkoi drejt e në dhomat e zhveshjes.

Sportitalia shkruan nevojiten teste për të parë shkallën e dëmtimit.

Një tendosje do të ishte një problem serioz, pasi mund të kërkonte një muaj pushim, kështu që ai mund të humbasë edhe derbin kundër Interit .

Milani fillon sezonin e Serie A më 13 gusht kundër Udineses në San Siro, më pas viziton Atalantan më 21 gusht.

Pastaj Milani luan me Bolognan më 27 gusht, Sassuolo më 30 gusht dhe Interin më 3 shtator.

Ndërkohë, edhe Messias çaloi dhe diagnoza fillestare është një ndrydhje e këmbës së djathtë. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here