Do të ndërtohet shkolla në Sellcë, Ahmeti dhe Shaqiri shohin nga afër lokacionin

0
130

Bartësi i listës së Bashkimit Demokratik për Integrim Tetovë, Faton Ahmeti së bashku me ministrin e Arsimit dhe shkencës, Jeton Shaqiri sot kanë qëndruar në fshatin Sellcë të Tetovëës.

Ahmeti dhe Shaqiri kanë diskutuar në këtë fshat lidhur me projektin e shkollës fillore që duhet të ndërtohet, projekt ky që ka nisur kohë më parë por ende nuk është në përfundim e sipër.

Ministria e Arsimit dhe shkëncës që drejtohet nga kuadër i BDI-së ministri Jeton Shaqiri bashkë me Faton Ahmetin do të mbajnë premtimin e realizimit të projektit për ndërtimin e shkollës fillore në fshatin Sellcë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here