Demi Moore duket vitale në moshën 59-vjeçare, teksa pozon me bikini gjatë pushimeve

0
164

Demi Moore po duket më mirë se kurrë këto ditë.

Aktorja 59-vjeçare e publikoi një fotografi të re me rroba banje për Andie Swim në llogarinë e saj në Instagram të martën, ku dukej e shëndetshme sa mund të ishte. Ajo tha se qenit të saj Pilafit i pëlqente më së shumti ky kostum i zi, duke shkruar në mbishkrimin e fotografisë: “Njihuni me kostumin e preferuar të Pilafit – Tropez me Grep”.

Kjo vjen pasi ish-bashkëshorti i saj Ashton Kutcher, 44 vjeç, zbuloi se ai është ‘me fat që është gjallë’ pasi vuante nga një çrregullim i rrallë autoimun që e la atë të paaftë për të dëgjuar, parë apo ecur, shkruan DailyMail.

Ai vazhdoi të hënën duke thënë se ishte ‘gjithçka mirë’ dhe se ishte ‘rikuperuar plotësisht’ nga një frikë shëndetësore që pësoi vite më parë.

Demi dhe Ashton u martuan nga viti 2005 deri në vitin 2013.

Në kujtimet e saj, ajo tha se ylli i “Show 70s” ishte dashuria e jetës së saj, derisa ai u largua prej saj.

Ai u kap shumë herë duke tradhtuar atë nga tabloidet si revista “Star” para se të divorcohej nga Moore.

Ashton tani është martuar me bashkëpunëtoren e tij të “The 70s Show”, Mila Kunis.

Por Demi dhe Ashton duket se janë në marrëdhënie më të mira këto ditë pasi Mila bëri një reklamë me Milan, e cila ishte e lidhur me një shaka për ish-in e tyre.

Këtë javë Kutcher tha në Twitter: “Më parë ka pasur një mori thashetheme/ muhabet/ çfarëdo qoftë atje për gjendjen e tij aktuale”.

“Po, kam pasur një episod të rrallë vaskuliti tre vjet më parë. (Ngritje autoimune) Kam pasur disa dëmtime në dëgjim, shikim, probleme me ekuilibrin menjëherë më pas. U shërova plotësisht. Gjithçka mirë. Duke ecur përpara. Shihemi në Maratonën e NY 2022 w/Thorn”, shkroi ai.

Ashton foli për gjendjen që i ndryshoi jetën në një vështrim të fshehtë të një episodi të ardhshëm të “Running Wild with Bear Grylls: The Challenge”, në të cilin ai detajoi simptomat e tmerrshme nga të cilat vuante si rezultat i çrregullimit të tij autoimun.

Sipas klinikës Mayo, vaskuliti përfshin inflamacionin e enëve të gjakut duke shkaktuar trashjen e mureve, duke zvogëluar gjerësinë e kalimit nëpër anije.

Nëse qarkullimi i gjakut është i kufizuar, mund të ndodhë dëmtimi i organeve dhe indeve. Ka shumë lloje të vaskulitit, dhe shumica prej tyre janë të rralla.

Sipas Kutcher, përvoja e tij e tmerrshme me vaskulitin, megjithëse e frikshme, i dha atij një vlerësim të ri për shëndetin dhe shqisat e tij, duke shpjeguar se ai nuk e kishte kuptuar kurrë se sa thelbësore ishin ato, derisa i humbi ato.

“Ju nuk e vlerësoni me të vërtetë, derisa të zhduket”, pranoi aktivisti i të drejtave të njeriut. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here