Brenda ambienteve të zyrës multi-milionëshe të Kim Kardashianit

0
74

Kim Kardashian më në fund u ka bërë fansave një shëtitje të plotë në zyrën e saj në “SKKN” nga selia qendrore e Kimit në një video të re në YouTube të shpërndarë të premten.

Biznesmenja dhe miliarderja 41-vjeçare vizitoi hapësirën e zyrës prej 40,000 metrash katrorë, e cila përfshin një kuzhinë masive dhe dhomë amfiteatri, shkruan DailyMail.

Hapësira e saj elegante e punës është dekoruar nga Tommy Clements dhe Waldo Fernandez me pjesë të dizajnuara nga Michele Lamy nga Rick Owens.

Videoja filloi me Kimin duke dalë nga vetura e saj brenda zyrës aktuale – duke parkuar makinën e saj në garazhin e dyshemesë me pllaka.

Kim dukej e pabesueshme e veshur me xhinse të lehta dhe një këmishë të markës “Balenciaga”.

“Çkemi djema. Mirë se vini në zyrën e ‘SKKN’ nga Kim. Unë jam shumë e emocionuar. Askush nuk e ka parë në të vërtetë të gjithë zyrën time, kështu që unë do t’ju bëj një turne”, tha Kimi kur doli nga vetura e saj.

‘Pra, e gjithë zyra ime u dekorua nga Tommy dhe Waldo, por ne kishim Michelle nga Rick Owens. Ajo bëri të gjitha mobiliet dhe më ndihmoi të arrij rezultatin. Vetëm gjithçka që do të më duhej dhe do të doja për këtë hapësirë ​​të madhe”, tha më tej Kim.

Ajo e nisi shëtitjen e saj me një nga gjërat e saj të preferuara në zyrë – dhomën e amfiteatrit.

“Një nga gjërat e mia të preferuara në zyrë. Në thelb dhoma jonë e vogël e amfiteatrit dhe kjo ndodhi sepse hapësira ishte kaq e madhe këtu”, tha 41-vjeçarja.

Duke shtuar: “Unë mendoj se është si 40,000 metra katrorë dhe më pëlqejnë vërtet tavanet e larta, por doja një zonë komode, jo vetëm kur fëmijët vijnë dhe ata mund të rrinë e të shikojnë filma, por gjithashtu duhet të shfaqin prezantime ose thjesht të shikojnë diçka në një shkallë më të madhe. Doja të isha në gjendje të hyja dhe të qetësohesha sinqerisht”, tha Kim.

Më pas Kim vazhdoi në kuzhinë, duke treguar se i pëlqen një dysheme e hapur, veçanërisht një hapësirë ​​​​e hapur kuzhine dhe duke parë njerëz në drekë duke folur dhe duke u shoqëruar me ta.

“Doja të ndërtoja një kuzhinë ku mund të organizoja ngjarje. Kjo është ndoshta një nga dhomat më të përdorura. Kjo kuzhinë e madhe. Ne e kemi të gjithë artin tonë ‘Vanessa Beecroft’ kudo. Është e gjitha ‘Vanessa’ që me të vërtetë ishte kaq e rëndësishme me ‘Skims’ dhe duke bërë fushatat tona të para dhe është thjesht e mahnitshme që punoj me të gjatë gjithë kohës”, tha ajo teksa ecte nëpër kuzhinë.

“Nëse ju jeni njerëz të mobiljeve, sepse unë jam marrë vërtet me mobilje kohët e fundit. Këto tavolina të ‘Donald Judd’ janë vërtet të mahnitshme dhe kombinohen plotësisht me ndenjëset dhe janë kaq të lehta sa kemi kaq shumë njerëz që vijnë dhe hanë gjatë gjithë kohës. Kuzhina është e mrekullueshme, jam super e organizuar”, tha ajo.

Duke shtuar: “Jam i sigurt se ju djema dëshironi gjithmonë atë që kemi në frigoriferët tanë në zyrën plot me pije. Nuk kam gatuar ende këtu, por ne kemi ngrënë këtu”, shtoi ajo.

Ajo zbuloi se mamaja e saj Kris Jenner i mori asaj një libër si dhuratë për zyrën e saj.

Kim më pas shkoi në dhomën e saj të makijazhit, ku ajo atje bën shumë fotosesione.

Dhoma masive e makijazhit kishte rroba të markës së saj “Skims”, gjëra për rrobaqepësi dhe ndenjëse të shumta për modelet.

Kim ka dhomën e saj private të makijazhit për vete, të cilën ajo e cilësoi si ‘të qetë’, dhe zbuloi se i pëlqen të shikojë TV atje në divanin e saj.

Ajo ka dushin e saj luksoz në dhomën e saj private të grimit.

Kardashian zbulon se karrigia në dush përdoret ndonjëherë ndërsa ajo është duke u larë, duke zbuluar se shoqja dhe publicistja e saj Trejsi Romulus vjen dhe ulet atje për të diskutuar ndërsa ajo bën dush.

Ekspozita e saj erdhi më pas, me gjysmën e artikujve të markës “Skims” të ekspozuara.

Kim dëshironte të shihte të gjitha paketimet e artikujve të saj, si dhe rrobat “Skims” të disponueshme atje; artikuj të tjerë të “Skims” përfshijnë: rroba banje dhe rrobe, të cilat ajo tha se janë gjithmonë në magazinë në ‘showroom’-in e saj.

Kardashian tha me shaka se ka 24 orë siguri, kështu që askush nuk mund të vijë të marrë ndonjë stok nga ‘showroom’-i i saj.

Zyrat e SKKN-së kanë dy stola si dhe një tavolinë alabastri.

Kim tregoi gjithashtu dhomën e saj të pritjes, e cila përmbante të gjitha kopertinat e revistave të saj.

Salla e konferencave ka drita automatike gjithashtu ka një tavolinë nga marka “Rick Owens” me karrige luksoze që ajo i kishte zbardhur për t’u përshtatur me estetikën e dhomës.

Ajo kaloi në nivelin e dytë të zyrave për të treguar katin e dytë; lart në dhomën e saj të dytë të konferencave përmban një mur të të gjitha kopertinave të revistave të saj.

Ajo u drejtua për në zyrën e saj personale, që ndodhet poshtë korridorit.

41-vjeçarja ka shumë zyra pranë saj për punonjësit e saj, duke vënë në dukje se të gjitha duken njësoj.

Ajo hodhi sytë në dhomën e saj të produkteve, të cilën e quajti gjithashtu një dhomë furnizimi; e cila ka edhe një kuzhinë të vogël.

Kim tha se shumica e punonjësve punojnë nga shtëpia të premteve.

Më pas, ajo u nis në katin e poshtëm në studio, përpara se të shtonte se njerëzit që vijnë në zyrën e saj i thonë se kjo i kujton shtëpinë e saj.

Në fund të videos, nëna e katër fëmijëve u kthye në veturën e saj për të përfunduar shëtitjen në ambientet e zyrës për ndjekësit e saj. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here