Manchester United është dakord me Rabiot

0
82

schedule22:08 – 13 Gusht, 2022

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot ka rënë dakord për një transferim te Manchester United.

Më herët u bë e ditur se francezi nuk e pranoi ofertën e Djajve të Kuq, pavarësisht marrëveshjes mes klubeve për kushtet e transferimit. Sipas gazetarit Sasha Tavolieri, Manchester United tani ka arritur të arrijë një marrëveshje me nënën e Rabit.

Kostoja e transferimit të Adrien Rabiot do të jetë rreth 20 milionë euro, përfshirë bonuset. Kontrata e 27-vjeçarit francez me Juventusin skadon verën e ardhshme dhe klubi torinez nuk do të dëshironte ta linte mesfushorin të largohej si lojtar i lirë. /abcnews.al/


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here