Grubi: Tetova feston të Mërkurën me Ledrin, Dafinën dhe Bardhin

0
247

Të mërkurën, Bashkimi Demokratik për Integrim do të mbajë tubimin qendror në sheshin Iliria në Tetovë, për të përmbyllur një fushatë dinjitoze për zgjedhjet e parakohshme për Këshillin e komunës së Tetovës.

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi ka njoftuar se ditën e Mërkurë në sheshin Iliria do të festojnë bashkë me yjet e muzikës shqiptare një tjetër sukses pasiqë tashmë vendi është anëtar i NATO-s, ka filluar bisedimet për anëtarësim në Bashkimin Europian si dhe investimin prej 139 milionë euro për 900 vende të reja të punës në rajonin e Pollogut, investim që dje vendosi gurrëthemelin në Tetovë me rastin e shënimit të 21 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit.

Postimi i Grubit:

Barazinë, NATO, nisjen e bisedimeve me 🇪🇺, investimet prej 130 milion € me 900 punësime të reja, gjeneratën tonë të re ne Tetovë, ska se si mos ta shënojmë bashkë në sheshin Iliria me Ledrin, Dafinën dhe Bardhin.

📆 e mërkurë, 17 gusht 2022
⏰ 20:00
📍 sheshi Iliria, Tetovë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here