Formacionet startuese: Getafe dhe Atletico zhvillojnë derbin e vogël madrilen

0
68

Atletico Madridi është mysafir i Getafes në ndeshjes e parë sezonale në La Liga që zhvillohet në Coliseum Alfonso Perez.

Los Rojiblancos duan të marrin fitore ndaj rivalit lokal për ta nisur mbarë edicionin 2022/2023 në kampionatin spanjoll.

Trajnerët Quique Sanchez Flores dhe Diego Simeone kanë bërë përzgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga fillimi i ndeshjes.


Formacioni startues i Getafes: David Soria; Juan Iglesias, Djene, Mitrovic, Duarte, Angileri; Alena, Arambarri, Maskimovic; Mayoral, Enes Unal.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak; Molina, Savic, Witsel, Reinildo, Saul; Marcos Llorente, Koke, Lemar; Joao Felix, Morata.


/Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here