Mendy në gjyq për shumë akuza, prokurorët: Një “grabitqar” që nuk pranon ‘jo’ për përgjigje

0
75

schedule14:27 – 15 Gusht, 2022

Mbrojtësi i Manchester City, Benjamin Mendy, u përshkrua nga prokurorët si një “grabitqar” i cili nuk mund të pranonte jo për një përgjigje.

Ka nisur sot gjyqi ndaj futbollistit francez, për të cilin janë në pritje tetë akuza për përdhunim, tentativë përdhunimi dhe sulm seksual. Akuza i referohet abuzimeve të dyshuara ndaj shtatë femrave të reja midis tetorit 2018 dhe gushtit të vitit të kaluar.

Lojtari mohon çdo akuzë. Timothy Cray, avokati i akuzës, hapi gjyqin në Gjykatën Chester Crown në Anglinë veriperëndimore duke i thënë jurisë: “Çështja e prokurorisë është e thjeshtë. Nuk ka të bëjë me futbollin. Në vend të kësaj, le të themi, është një kapitull tjetër i një historie shumë të vjetër.

Burra që përdhunojnë dhe sulmojnë seksualisht gratë, sepse mendojnë se janë të fuqishëm dhe sepse mendojnë se mund t’i shpëtojnë gjithçkaje me paratë e tyre.”/ h.ll/abcnews.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here