Rrjedhë në internet menyja ushqyese e ekipit të Barcelonës në vitin 2014 – vit ky ku katalunasit kishin fituar tripletën

0
81

Barcelona është e dëshpëruar për t’u rikthyer në ditët e lavdisë që i panë të fitonte tripletën në sezonin 2014/15.

Gjigantët katalanas kanë rënë në rendin e elitës evropiane kohët e fundit dhe janë rrënuar nga një sërë çështjesh të dëmshme financiare.

Aq shumë sa Blaugranët u detyruan të shikonin Lionel Messin të largohej nga klubi në vitin 2021, pasi ata nuk mund të përballonin ta mbanin më në librat financiarë.

Që atëherë, Barcelona ka vazhduar të shpenzojë shuma të majme dhe të përmirësojë skuadrën pavarësisht situatës së tyre të rrezikshme financiare, dhe ka qenë në një betejë financiare për të gjetur mënyra për të regjistruar nënshkrime të reja dhe rinovime kontratash.

Shtoni në këtë radhë edhe sagën e vazhdueshme dhe pafundësisht të çrregullt që është lëvizja e mundshme e Frenkie de Jong në Manchester United, është e drejtë të thuhet se klubi është në një rrëmujë serioze tani.

Barcelona nuk e ka fituar La Ligën që nga viti 2019, gjë që nuk tingëllon aq e tmerrshme, por është një realitet i hidhur për një klub që është menduar të jetë padyshim më i madhi dhe më i miri në botë.

Ata gjithashtu kanë dështuar të fitojnë Ligën e Kampionëve që nga viti 2015 dhe kanë parë rivalët e La Ligës, Real Madrid, të fitojnë trofeun e tyre të 15-të evropiane së fundi, ndërsa ata po luanin në Ligën e Evropës.

Ka qenë një rënie e vërtetë nga Barcelona, ​​e cila e nisi sezonin e saj 2022/23 me një barazim 0-0 mes gjithë kaosit që i ka rrethuar këtë verë.

Por, me sezonin e ri në zhvillim dhe fytyra të reja si Robert Lewandowski, Franck Kessie dhe të tjerë të gjithë të regjistruar disi, tifozët mund të jenë optimistë të kujdesshëm me klubin që sigurisht nuk i mungon ambicia.

Tripleta e tyre në 2014/15 ishte një arritje vërtet madhështore dhe një arritje që pa dyshim aspirojnë ta përsërisin edhe një herë. Në mënyrë magjepsëse, një listë e rrjedhur e kërkesave të lojtarëve për ushqim pas ndeshjes nga ai sezon është shfaqur në Reddit dhe disa nga vaktet e ngrëna nga lojtarët më të mirë të botës në atë kohë dukeshin absolutisht absurde.

Për të zbuluar se çfarë lloj ushqimi kishte një skuadër që kishte fituar tripletën, sigurohuni që të shikoni atë më poshtë.

Le të fillojmë në krye me Marc-Andre Ter Stegen, i cili me sa duket ka kërkuar sushi dhe një sanduiç nutella. Kombinim krejtësisht normal.

Në fakt, duket se nutella ishte një delikatesë e zakonshme në mesin e skuadrës pas ndeshjeve, me Gerard Pique dhe Sergi Roberto që të dy e kërkuan atë gjithashtu. Roberto shkoi edhe më tej, duke kërkuar një sanduiç ‘trefishtë’ nutella për të shkuar me sushi.

Por, pyetja në buzët e të gjithëve mbetet: çfarë pëlqen të hajë Messi, ndoshta lojtari më i mirë i futbollit ndonjëherë? Lista e zbuluar sugjeron se ishte një picë me djathë.

Sergio Busquets ishte shumë i etur për të theksuar se pas picës së tij me proshutë, ai donte vetëm ananasin dhe luleshtrydhet kur i referohej ‘frutave’. Këtu shpresojmë që kuzhinierët e kanë kuptuar mirë.

Siç pritej, përdoruesit e Reddit ka reaguar jashtëzakonisht shumë ndaj listës. Për një klub që ishte në rrugën e tyre për të fituar tripeltën atë sezon, menyja e vakteve pas ndeshjes pasqyrohej më shumë si një përzgjedhje befasuse. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here