Bekteshi: nuk pajtohem me mendimin e Mexhitit

0
185

Në emisionin Klan Debat, ministri Kreshnik Bekteshi tha për  zvkryeministrin e parë  z. Grubin se ka bërë punë të mrekullueshme, dhe se  gjatë  gjithë  kohës  konsultohen  me të si zv/kryeministër.

”Artan Grubi zvkryeministri më ekspeditiv me të cilin kam punuar, ka arritje të mëdha gjatë mandatit të tij si zv/kryeministër dhe po vazhdon me projekte të programit, pra secili deputet e ka mendimin e tij ndryshe por un nuk pajtohem me Mexhitin sepse këtë mandat e kemi fituar nga populli si BDI. Interpelanca është demokratike nëse kalon, nëse nuk kalon vazhdon qeveria me programin e saj dhe punët e mëdha që na presin ku aty e kemi fokusin më të madh” – deklaroi Kreshnik Bekteshi

‘‘Unë dhe gjithë antarët e kabinetit qeveritar konsultohemi me Artan Grubi, mbi 50 % të senacave qeveritare udhëhiqen nga Grubi, gjithë konsultohemi me atë fjalën e fundit e ka gjithë kolektivi kurse në BDI dihet se Ali Ahmeti, ne nuk marrim vendime kokë në vete” -tha Bekteshi. /KlanMacedonia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here