Si e bëri historinë Britney Spears me veshjet më ikonike të pop-it – Abc News

0
55

Britney Spears është padyshim një nga yjet më të mëdha të kulturës pop. A ka njeri që nuk e njeh “Baby One More Time”? Jo! Kushdo që nuk ka thënë “Oops e bëra përsëri”? Përgjigja është përsëri jo!

Princesha e popit hyri në jetën tonë në vitet ’90 dhe qëndroi! Dy albumet e saj të para në studio “Baby One More Time” dhe “Oops I did again” janë ndër albumet më të shitur të të gjitha kohërave dhe e bënë Britney artisten adoleshente më të shitur dhe një ikonë pop që shënoi kulturën pop dhe e ndryshoi atë. Ka qenë epoka e popit para Britney dhe epoka e popit pas Britney!

Britney Spears ka tejkaluar 100 milionë shitje në mbarë botën dhe ka arritur të ketë 6 albume në krye të Billboard 200 dhe ka yllin e saj në Hollywood Walk of Fame. Superylli mund të jetë një personalitet i diskutueshëm për disa, por askush nuk mund të mos pranojë se ajo ka lënë gjurmët e saj.

Përveç muzikës, Britney Spears ka lënë gjurmë edhe në veshjet që ka veshur në daljet e saj në skenë, në çmimet, në videoklipet dhe performancat e saj. Edhe shumë yje të tjerë si Lady Gaga dhe Ariana Grande kanë kopjuar pamjet e saj ikonike.

Të gjithë e dinë shumë mirë se Britney Spears është një nga ikonat më të mëdha të pop-it. Një yll që me praninë e saj shpërthyese në skenë, koreografinë dhe pamjen e saj e bënë emrin e saj një nga markat më të forta në të gjithë planetin. Ju jeni dakord?

Pamjet ikonike nga Britney Spears

/abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here