Presidenti i Emirateve ua fal kreditin qytetarëve të tij! Ja sa miliona dërhema

0
110

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed, urdhëroi që 536.2 milionë dirhemë, pra 136.1 milionë dollarë amerikanë, që u detyrohen njerëzve në Emiratet e Bashkuara Arabe, të hiqen para festës së 51-të Kombëtare të vendit, raporton Arabian News.

Borxhi për 1214 shtetas të Emirateve të Bashkuara Arabe do të shlyhet si pjesë e direktivave të shpallura nga presidenti. 17 banka dhe institucione, duke përfshirë First Abu Dhabi Bank, Abu Dhabi Commercial Bank, Al Hilal Bank, Mashreq Bank, Emirates NBD, Abu Dhabi Islamic Bank, RAK Bank, HSBC dhe Dubai Islamic Bank, do të shlyejnë borxhet e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here