Adidas me një video të veçantë për Messin i dhuron 8 unaza të arit dhe publikon këpucët e reja sportive: Më i madhi

Lionel Messi ka fituar për herë të tetë në karrierën e tij çmimin më të vlefshëm individual për futbollistë, Topin e Artë.

Gjeniu argjentinas erdhi deri te triumfi i tetë në karrierë pasi udhëhoqi Argjentinën drejt fitimit të Kupës së Botës në Katar vitin e kaluar.

Pas fitores së tetë të Topit të Artë të Lionel Messit në Paris të hënën mbrëma , partneri prej kohësh i markës së veshjeve të argjentinasit, Adidas, ka porositur tetë unaza ari 14 karatësh, secila duke i nderuar arritjet e Messit nga çdo fitim i Topit të Artë.

Më vonë këtë vit, çdo unazë do të jetë në dispozicion në ankand, me të gjitha të ardhurat që do të shkojnë për bamirësi që do të zgjidhen nga Messi dhe Adidas .

Adidas ka lëshuar gjithashtu një edicion të kufizuar X Crazyfast. Këpucë futbolli Messi “El Ocho” që paraqet një dizajn të veçantë të këpucës X Crazyfast me nënshkrimin e sulmuesit me një skemë të re ngjyrash të frymëzuar nga tonet e arta që mund të shihen në çmimin e Topit të Artë.

Tetë topat në anë të këpucës përfaqësojnë çdo vit që Messi u votua si lojtari më i mirë në botë. Një kokë dhie e artë qëndron pak poshtë lidhësve të secilës çizme, ndërsa fjalët “El Mejor Del Mundo” (Më i miri në botë) zbukurojnë pjesën e jashtme të këpucës me një printim dekorativ të stampuar.

Duke pasur parasysh dyshimin rreth turneut kinez të Inter Miamit për momentin, mendohet se Messi do të debutojë me këpucët e frymëzuara nga Topi i Artë me kombëtaren argjentinase në sfidat ndaj Uruguait dhe Brazilit gjatë këtij muaji. /Telegrafi/