Aksident i frikshëm në Gjorçe Petrov: Vetura përplaset me automjetet në parking, ka të lënduar

Më 19.08.2023, rreth orës 17:35, në SPB Shkup është raportuar se në rrugën. “Gjorçe Petrov” në Shkup, automjeti i pasagjerëve “Volkswagen Golf” me targa të Tetovës, i drejtuar nga S.I.(54) nga Tetova ka dalë nga rruga dhe ka goditur automjetet e parkuara në parking.
“Sipas asaj që ka raportuar SI, ajo ka humbur kontrollin e mjetit pasi një mjet tjetër, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes, i ka penguar lëvizjen. Pas aksidentit S.I. dhe shoqëruesit e saj A.A.(81) dhe M.A.(80), të dy nga Shkupi, janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “8 Shtatori” ku mjeku i A.A. i janë konstatuar lëndime të rënda fizike dhe S.I. dhe M.A. u konstatuan lëndime fizike. Një ekip nga SPB Shkup ka kryer kontroll të vendit të ngjarjes.