Aksident në rrugën Krushevë-Krivogashtan, humbin jetën një grua dhe një e mitur

MPB njofton se dje ka ndodhur një aksident i rëndë në rrugën rajonale Krushevë-Krivogashtan, në të cilën kanë humbur jetën një grua dhe një e mitur

“2Më datë 02.08.2023 në ora 17:00 është raportuar se në rrugën rajonale Krushevë-Krivogashtan në vendin e quajtur “Studena voda”, automjeti “Alfa Romeo” me targa të Prilepit, drejtuar nga S.S.(35) nga fshati Kanatlarci nga Prilepi ka dalë nga rruga.

Pas aksidentit, në spital janë dërguar bashkudhëtarët Xh.S.(33) nga fshati Kanatlarci, e cila iu nënshtrua plagëve të marra në spital, si dhe udhëtarja e mitur e cila është dërguar në Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza”, por ka ndërruar jetë gjatë transportit të konstatuar nga mjeku.

Ndërsa shoferi dhe dy udhëtarët e tjerë të mitur kanë mbetur të lënduar rëndë.Në vendin e ngjarjes hetim është kryer nga policia e DPB Krushevë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.