Albërie Hadërgjonaj sot feston ditëlindjen, ja sa vite mbush

Albëria Hadërgjonaj është një nga këngëtaret me karrierën më të gjatë muzikore.

Ajo nisi të këndonte që në moshën 16-vjeçe, dhe sot feston ditëlindjen e saj.

Hadërgjonaj mbushi plotë 48 vite jetë .

Ajo mori urime të shumta nga ndjekës dhe adhurues të saj në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja”.