Arrestohet 22 vjeçari, kërcënoi një person me armë zjarri

Të premten në ora 08:30, zyrtarët policorë të Njësisë Policisë Gallatë, kanë privuar nga liria personin Q.A. (22) nga Gradeci i Gostivarit.

Ai gjatë ditës së enjte në ora 18:30 është raportuar nga E.S.(22) nga Dobërdolli i Gostivarit se në ora 15:30 e ka kanosur me armë zjarri në fshat.

Personi është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të përgatitet kallëzim përkatës.