22.8 C
Skopje

admin

1806 POSTS0 COMMENTS
https://ditari.mk

Nobelisti Paul Krugman vjen në Forumin ekonomik dhe financiar të Shkupit (SEFF)

Profesori, ekonomisti dhe autori i shquar amerikan Paul Krugman, laureati i çmimit Nobel, vjen në Shkup. Krugman do të flasë në hapjen e konferencës...

Gjatë fundjavës do të bëhet spërkatja e tretë kundër mushkonjave

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, përkatësisht me 21.05.2022 (e shtunë) dhe 22.05.2022 (e diel), në orët e hershme të mëngjesit do...

Geer: Duam fillim të negociatave me Shkupin dhe Tiranën sa më shpejtë të jetë e mundur

Shkup, 19 Maj – "Duam fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë sa më shpejtë të jetë e mundur dhe i...

Përurohet rruga me emrin “Ukshin Hoti”, Grubi: I përjetshëm emri, kontributi dhe ideologjia e tij progresive

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së Skender Asani dhe kryetarin e Komunës së Çairit...

Ahmeti për Ukshin Hotin: Zë i fuqishëm i kauzave të drejta të popullit shqiptar dhe të gjithë popujve tjerë

Emërtimin e rrugës më të frekuentuar të Çarshisë së Vjetër të Shkupit, me emrin Ukshin Hoti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti, fabrika më cilësore e mendimit kombëtar, gjeopolitik dhe gjeostrategjik

Një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbajë nga sot edhe zyrtarisht emrin e veprimtarit dhe ideologut...

Biden takohet sot me liderët e Finlandës dhe Suedisë

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të takohet me Presidentin e Finlandës Sauli Niinisto dhe kryeministren e Suedisë Magdalena Andersson në Uashington të enjten...

Marrëveshja me mazhorancën për Presidentin e ri / Alibeaj mbledh sot deputetët e Grupit Parlamentar: Do të diskutohet për…

Në takimin e ditës së mërkurë, 18 maj, u arrit një marrëveshje për zgjedhjen e Presidentit të ri, ku opozita do të ketë të...

Stay Connected

0FansLike
3,318FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Nobelisti Paul Krugman vjen në Forumin ekonomik dhe financiar të Shkupit (SEFF)

Profesori, ekonomisti dhe autori i shquar amerikan Paul Krugman, laureati i çmimit Nobel, vjen në Shkup. Krugman do të flasë në hapjen e konferencës...

Gjatë fundjavës do të bëhet spërkatja e tretë kundër mushkonjave

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, përkatësisht me 21.05.2022 (e shtunë) dhe 22.05.2022 (e diel), në orët e hershme të mëngjesit do...

Geer: Duam fillim të negociatave me Shkupin dhe Tiranën sa më shpejtë të jetë e mundur

Shkup, 19 Maj – "Duam fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë sa më shpejtë të jetë e mundur dhe i...

Përurohet rruga me emrin “Ukshin Hoti”, Grubi: I përjetshëm emri, kontributi dhe ideologjia e tij progresive

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së Skender Asani dhe kryetarin e Komunës së Çairit...

Ahmeti për Ukshin Hotin: Zë i fuqishëm i kauzave të drejta të popullit shqiptar dhe të gjithë popujve tjerë

Emërtimin e rrugës më të frekuentuar të Çarshisë së Vjetër të Shkupit, me emrin Ukshin Hoti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti...