2.8 C
Skopje

admin

2635 POSTS0 COMMENTS
https://ditari.mk

Grubi: Raporti i Dick Marty, shpikje që gënjeshtrat i ktheu në fakte të paverifikuara

Në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi ka përmendur raportin e Dick Marty-t që sipas tij, i...

Komuna e Tetovës jo transparente, shkel Ligjin për Informata me Karakter Publik, nuk tregon sa ka borxh (Dokument)

Komuna e Tetovës e ka shkelur Ligjin për Qasje të Lirë në Informatat me Karakteri Publik, pasi nuk i është përgjigjur kërkesës së gazetarit...

Në Tetovë, motra sulmon motrën

Mbrëmjen e djeshme (18-tetor) rreth orës 20:00, në SPB Tetovë është paraqitur 62-vjeçarja R.M., shtetase e Gjermanisë, e cila një ditë më parë në...

Ziberi: BDI do të dalë më e fortë përkundër vërejtjeve të “Grupit të zjarrit”

BDI do të dalë më e fortë përkundër vërejtjeve të Grupit të zjarrit. Nuk pres ndryshime drastike sepse partia po debaton për problemet dhe...

Ganiu: Besatarët e vërtetë u luarguan nga Lëvizja Besa

Ish aktivisti i Lëvizjes Besa dhe njëri nga bashkëpunëtorët më të afërt të Bilall Kasamit, Izo Ganiu, nëpërmes një komenti në rrjetet sociale ka...

Grubi: Miratuam shpërndarjen e bursave për nxënësit e komunitetit rom

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, në rrjetin social Facebook ka njoftuar me vendimet më të fundit qeveritare të miratuara në seancën e 93-të, vendime...

Ahmeti takon Thaçin, diskutojnë për heqjen e 20% nga Kushtetuta

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar gjatë ditës së djeshme  kreun e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në ambientet e...

Grubi: Qeveria do të ndajë bursa për nxënësit e shkollave të mesme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i cili gjatë ditës së djeshme kryesoi seancën e 93-të të Qeverisë ka dhënë detaje lidhur me bursat që...

Stay Connected

0FansLike
3,587FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Kualifikohen Holanda dhe Senegali/ Katari e mbyll pa asnjë pikë, zhgënjen edhe Ekuadori

Holanda dhe Senegali  u kualifikuan për në 16 ekipet më të mira të Kupës së Botës.   “Tulipanët” fituan ndaj Katarit me rezultatin 2 me...

Aksidenti me vdekje në Maliq/ Identifikohet viktima, shoferi largohet nga vendngjarja (EMRI)

Roland Shahinsi është personi që mbeti viktimë mbrëmjen e sotme, pas përplasjes nga makina në aksin rrugor Drithas-Maliq.   Burime bëjnë me dije se viktima...

FOTO/ Rita Ora nuk kursehet aspak për ditëlindje, festoi me miqtë në shtëpinë luksoze 22,000 £ nata në alpet franceze – Abc News

schedule18:33 - 29 Nëntor, 2022 Pak ditë më parë, Rita Ora festoi ditëlindjen. Ylli shqiptar i muzikës zgjodhi ta festojë 32 vjetorin e saj të...

Vizita e Steinmeier, Grubi: Në rrugën drejt BE kemi përkrahjen e madhe të Gjermanisë

Sot për vizitë në vendin tonë ka qëndruar presidenti gjerman Frank Walter Steinmeier, ndërsa pjesë e delegacionit ishte dhe Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi. Diskutuam...

Publikohet fotografi e Fjolla Morinës pa makiazh

Fjolla Morina është njëra këngëtaret më provokuese të estradës. E shquar për linjat e saj shpërthyese, Fjolla shpesh ka qenë në qendër të vëmendjen për...