2.8 C
Skopje

admin

735 POSTS0 COMMENTS
https://ditari.mk

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...

Bekteshi: Mbështetje e plotë për shkarkimin e drejtorëve të TEC Manastir dhe TEC Osllomej, kërkojmë menaxhim të përgjegjshëm dhe profesional të institucioneve

Ofroj përkrahje të plotë për vendimet lidhur me shkarkimin e drejtorëve të TEC Manastir dhe TEC Osllomej. Si institucion kompetent në fushën e energjetikës,...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...

Një i mbijetuar arriti të shpëtojë gjashtë persona, por jo edhe djalin e tij

Njëri nga të mbijetuarit në aksidentin e djeshëm është edhe Orhan Aliti. Ai së bashku me Lulzim Sulejmanin nga Presheva kanë thyer një xham...

Osmani në Bullgari për aksidentin: Tani duhet të përqendrohemi në tre momente

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sapo ka arritur në Bullgari. Do të vizitojë të lënduarit në aksidentin tragjik ku...

Ganiu: Qytetarët e Çairit kanë ofruar ndihmë për transportin e trupave por edhe ndihma financiare

Visar Ganiu Kryetari I Komunës së Çairit, shpreh ngushllime për familjarët e viktimave ku thekson se ndjehet shumë I mërzitur pasi edhe një punonjësit...

Grubi: Nuk do lëmë asnjë gurë pa lëvizur deri në zbardhjen e tragjedisë në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin Rubikon në Klan Kosova ka komentuar tragjedinë e sotme që ndodhi në Bullgari, ku humbën jetën dhjetëra...

Zv/ ministri Bushi ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit tragjik

Ngushëllime për aksidentin tragjik në Bullagri ka shprehur edhe zv/ ministri i punëve të brendshme Nazim Bushi. N Postimi i plotë: Me trishtimin më...

Stay Connected

0FansLike
3,038FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Bekteshi:RMV bën tranzicionin e parë energjetik si shembull për vendet e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi prezantoi aktivitetet e ndërmarra në fushën e energjetikës në Maqedoninë e Veriut në Mbledhjen e 19-të të Këshillit të...

Besimi: Sistemi tatimor më efikas dhe më i drejtë për rritje të qëndrueshme dhe të përshpejtuar

Ministria e Financave së bashku me Drejtorinë e të Ardhurave Publike vazhdojnë të punojnë në ndërtimin e një sistemi tatimor më efikas dhe më...

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...