22.8 C
Skopje

admin

2185 POSTS0 COMMENTS
https://ditari.mk

RMV/ Ja sa persona janë ri-infektuar me Kovid 19

Gjithsej 522 persona janë infektuar sërish me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë e deri më 19 shtator, thuhet në raportin e Institutit të...

Bekteshi dhe Rexhepi në takimin ministror të Partneritetit për energji transatlantike dhe bashkëpunim klimatik në Varshavë

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe Drejtori i Burimeve Kombëtare të Energjisë”, Bajram Rexhepi nga e mërkura 22 shtator deri të enjten 23 shtator...

Afrim Gashi dhe Alternativa në koalicion me PDSH-në!?

Afrim Gashi dhe Alternativa siç duket në prag të zgjedhjeve lokale ka vendosur që të bëj koalicion me PDSH-në e Menduh Thaçit dhe të...

Osmani mbajti takim lamtumirës me Ambasadorin e Spanjës, Emilio Lorenco Sera

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot mbajti takim lamtumirës me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Maqedoninë e Veriut, Emilio Lorenco Sera. Në...

Osmani: Dy punonjës të MPJ nuk e kanë kaluar vetingun

Rezultatet paraprake nga fillimi i vetingut të diplomatëve në MPJ tregojnë se dy personave do t’u ndërpritet kontrata e punës sepse nuk kanë certifikatë...

Qeveria do të fitojë grand prej 350,000 dollar për realizimin e shërbimeve elektronike

Ministër i Shoqërisë Informatike dhe i Administratës Jeton Shaqiri sot dha një lajm të mirë për qytetarët e vendit me këtë tregoi se do...

“Rrugën e Paqes” Komuna Çair e promovoi në Ditën e Paqes

Ditën ndërkombëtare të paqes Komuna Çair zgjodhi për ta shënuar me një mënyrë të  veçantë duke promovuar “Rrugën e paqes” në vendin që gjendet...

TVSH-JA IME, KURSIMI IM!

Abduselam Selami Zv drejtori i të Ardhurave Publike sot në rrjetet sociale në Facebook shpërndau një status ku  treegoi të llogaritë apo të dhënat...

Stay Connected

0FansLike
3,374FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Sërish zgjedhje në Tërnovc, shqiptarët luftojnë për një vend në Kuvendin e Serbisë

Të enjten e 30 qershorit, banorët e fshatit Tërnovc i Madh për herë të pestë do t’i drejtohen kutive të votimit. Kryetari i Partisë për...

Ekipi nga Kosova XTEAM kualifikohet në ligën ESEA Avanced CS:GO

Pas tre muajsh me ndeshje të shumta në ligën ESEA Main, ekipi nga Kosova XTEAM ka siguruar pjesëmarrjen në sezonin e 42-të të ligës...

Akuzohet ngasësi i dyshuar i kamionit me viktima në Teksas

Ngasësi i dyshuar i kamionit të braktisur në Teksas, me dhjetëra trupa të vdekur brenda, është akuzuar për kontrabandim migrantësh, që ka çuar në...

Gjobë 9.7 milionë dollarë për Samsung Australia për pretendime të rreme për telefonat rezistentë ndaj ujit

Në një raport të Reuters u zbulua se Samsung pranoi se kishte mashtruar blerësit në lidhje me vlerësimet e rezistencës ndaj ujit të disa...