8.8 C
Skopje

admin

731 POSTS0 COMMENTS
https://ditari.mk

Autobusi i aksidentuar është i kompanisë “Besa Trans”, po kthehej nga ekskursioni në Turqi

Autobusi i cili herët në mëngjes morri flakë në Bullgari, ku si pasojë humbën jetën së paku 46 shtetas të Maqedonisë së Veriut është...

Aksidentohet autobusi në Bullgari, vdesin 46 persona, kryesisht turistë nga Maqedonia e Veriut

Të paktën 46 persona, shumica prej të cilëve turistë nga Maqedonia e Veriut, vdiqën pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët...

Ministri Bekteshi uron ditën e Alfabetit

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në rrjetin social ka në Facebook ka uruar 113 vjetorin ditën e Alfabetit të gjuhës shqipe.   Më poshtë...

Deputeti Rexhepi uron ditën e Alfabetit

Deputeti Kastriot Rexhepi në rrjetin social në Facebook ka uruar 113 vjetorin e Alfabetit të gjuhës shqipe! Më poshtë e keni edhe statusin e...

Xhaferovski: Nuk pranoj dorëheqjet e Zaevit, kërkoj mbështetje nga anëtarësia e LSDM

Si një nga themeluesit e LSDM që në vitin 1991 dhe anëtar i parlamentit që nga përbërja e parë kushtetuese, së paku nga organet...

Kongresi i SHBA i kërkoi ambasadorit bullgar të heqin veton për hapjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Shpresojmë që të lini mënjanë mosmarrëveshjet dhe të mbështesni integrimin e plotë politik të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, i shkruan kongresmenët...

Ziadin Sela hesht për dorëheqjen edhe pas zgjedhjeve në Dibër

Zgjedhjet në Dibër përfunduan, ndërsa Ziadin Sela ende nuk ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të ASH-s. Sela më parë kishte thënë para...

VMRO DPMNE ofendon rëndë Alternativën e Afrim Gashit

Pas përhapjes së lajmit se Alternativa e Afrim Gashit do të bëhet pjesë e Qeverisë sëbashku me LSDM-në dhe BDI-në dhe do të sigurojë...

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...

Aneta Nga Radovishi me instant tiketë jofitimprurëse EKO SKUTER fitoi 150.000 denarë shtesë

Është kënaqësi  t'ua prezentojmë Aneta Spasojeva nga Radovishi – pjesëmarrësja e parë në lojën shtesë „Rrotullo rrotën Eko Skuter“ e cila i „mati forcat“...