14.8 C
Skopje

User1

2815 POSTS0 COMMENTS

Pacolli nis presidentët e kryeministrat e Shqipërisë drejt Hagës

Ish-presidenti i Shqipërisë Bamir Topi së bashku me ish-kryeministrin Pandeli Majko janë nisur për në Hagë për t’i vizituar ish-krerët e UÇK-së që po...

Rama: Rusët që ikin nga mobilizimi janë të mirëpritur në Shqipëri

Kryeministri Rama ka ‘hapur dyert’ për të gjithë rusët që largohen nga vendi i tyre oër t;ju shmangur mobilizimit të shpallur nga Presidenti...

Shqipëria mikpritëse e Evropianit të Taekwondos/ Ministrja Kushi: Shqipëria e ka kapur ritmin e suksesit në Sport

Shqipëria ka çelur sot kampionatin Evropian U21 të Taekwondo’s që zhvillohet për herë të parë në vendin tonë.   Në ceremoninë e hapjes në Parkun...

3 milionë euro dëm shtetit nëpërmjet mashtrimit, mbeten në burg 13 persona

Prokuroria e Tiranës ka lënë në burg pa afat 13 persona të implikuar në një skemë mashtrimi që I kanë shkaktuar shtetit 3...

Ndërron jetë në moshën 33 vjeçare aktori i njohur – Abc News

schedule09:53 - 28 Shtator, 2022 Aktori Robert Cormier, i njohur më së shumti për rolet në Heartland dhe Slasher të Netflix, ka vdekur në moshën...

Plagosi me pasojë vdekjen, 44 vjeçarin/ Identifikohet autori i ngjarjes në Shkdoër

Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim autorin e ngjarjes që ndodhi në Shkodër gjatë mbrëmjes së të martës.   Autori është Martin Përgjini.   Përgjini...

E fundit/ Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në Qarkun e Shkodrës mbrëmjen e kësaj të marte.   Burimet paraprake bëjnë me dije se një person...

Të shtënat në Shkodër/ I plagosur mbeti Pjetër Kola, 44 vjeç

I plagosuri prej të shtënave në Shkodër është identifikuar si Pjetër Kola, 44 vjeç.     Kola mbërriti me plagë në urgjencën e Spitalit të Shkodrës...

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Ndaluan makinën në rrugë dhe i kërkuan lekë/ Përjashtohen përfundimisht nga policia dy efektivët (EMRAT)

Shamet Kuqo dhe Elton Gjedia janë dy inspektorët që janë përjashtuar mbrëmjen e sotme nga radhët e Policisë së Shtetit.   Ky vendim është marrë...

Rënie rekord e konsumit në Gjermani

Atmosfera e konsumit të përgjithshëm Gjermani është keqësuar. “Shumë ekonomi shtëpiake janë momentalisht të detyruara të shpenzojnë dukshëm më shumë para për energjinë, apo...

FOTO/ Këngëtari shqiptar i bën dhuratë vetes makinën luksoze – Abc News

schedule20:00 - 28 Shtator, 2022 Këngëtari i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri i ka dhuruar vetes një makinë luksoze. Lajmin e ka bërë të ditur...

Vllaznia e vajzave shkruan historinë; kualifikim fantastik në grupet e Champions League

Vllaznia e vajzave bëri historinë në futbollin shqiptar duke u kualifikuar për herë të parë në fazën e grupeve të Uefa Champions League.   Fitorja...

Vrau shokun në lokal/ Apeli dënon me 15 vjet burg ish-dhëndrin e Qazim Sejdinit, do të kryej vetëm 10 vjet

Gjykata e Apelit të Durrësit ka dënuar me 15 vjet burg Sokol Sanxhaktarin, dhëndrin e ish-kryebashkiakut te Elbasanit Qazim Sejdini.   Ai e mori kete...