1.8 C
Skopje

User1

6491 POSTS0 COMMENTS

Ejup Rustemi: Marrëveshja e Ohrit faktorizoi shqiptarët, tani prioritet është infrastruktura

Marrëveshja e Ohrit faktorizojë shqiptarët, ndërsa tani prioritet është infrastruktura, rrugët, kanalizimet, kështu tha në fjalën e tij para banorëve të Shipkovicës, drejtori i...

Faton Ahmeti: Ali Ahmeti arriti sigurinë e shtetit me anëtarësimin në NATO, me BE-në do të sjellë mirëqenie ekonomike

Sekretari i përgjithshëm i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe kryetar i degës së Tetovës i kësaj partie – Faton Ahmeti para...

Fisnike Bekteshi – Shaqiri: BDI është bartëse dhe realizuese e kërkesave të shqiptarëve

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) gjithmonë ka qenë, dhe është bartëse e realizuese e kërkesave të qytetarëve, tha në fjalën e saj deputetja Fisnike...

Ali Ahmeti sot takon Forumin e gruas në Tetovë si dhe qytetarët

Kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorë sot pritet që të mbajë dy aktivitete në Tetovë. Fillimisht në ora 17:00 do të takojë...

Regjisori më tha ‘Ty të do kamera’ – Abc News

Xhelal Fera është një shembull frymëzimi për të gjithë. Ai tashmë është aktor dhe ka luajtur në disa filma, mirëpo, profesionin e vërtetë e...

Bujar Osmani: Shqiptarët dikur në zyrat e OSBE-së shkonin për të paraqitur dhunën, sot unë jam i pari i saj

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi i OSBE-së, Bujar Osmani në fjalën e tij në kuadër të takimeve “Bashkë për Europë”...

Shkoi për të peshkuar në Seman/ Asnjë gjurmë nga i moshuari prej dy ditësh, familjarët denoncojnë në polici

Një 78-vjeçar në Fier ka humbur gjurmët.   Kanë qenë familjarët e tij, ata që kanë bërë denoncimin në polici, duke deklaruar se i moshuari...

“Shkatërrohet” rrjeti i trafikut të drogës/ 43 shqiptarë dhe italianë të arrestuar, sekuestohen 4 milionë euro

Autoritetet italiane në bashkëpunim me ato shqiptare kanë arritur të ‘shkatërrojnë’ rrjetin e bandës së trafikut të drogës.   Si pasojë e finalizimit të një...

Stay Connected

0FansLike
3,678FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Balde dhe gruaja e tij iu përgjigjën akuzave të Icardit – Abc News

schedule22:18 - 26 Janar, 2023 Sulmuesi i Spartak Moscow, Keita Balde dhe bashkëshortja e tij Simona Guatieri kanë reaguar ndaj thashethemeve për lidhjen e futbollistit...

Akuzat për lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së/ Kryeministria: Mal i madh mbarsur me fantazi dhe ligësi

Pas akuzave për lidhje të kryeministrit Edi Rama me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së, Charl McGonigal, ka reaguar edhe zyra e shtypit të...

Pesë ish-policë në SHBA akuzohen për vdekjen e një personi me ngjyrë

Pesë ish-policë në Tenesi të Shteteve të Bashkuara janë akuzuar për vrasje të shkallës së dytë, pasi një person me ngjyrë vdiq pas...

Grubi: Vetëm Rusisë i konvenon që të kemi vatra zjarri në Ballkan

“Gjuha shqipe është në përdorim zyrtar në çdo institucion, komunë apo drejtori”, tha zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi duke iu përgjigj...

Ali Ahmeti: Pas motos “Bashkë për Europë” është një mision i tërë

Pas eventit tek Forumi i gruas, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka vazhduar takimin me qytetarët e Tetovës me banorët e vendbanimeve Xhermë, Xhepçisht,...