14.8 C
Skopje

User1

2815 POSTS0 COMMENTS

Apeli i Speciales pritet të vendosë në dhjetor për Gucatin dhe Haradinajn

Më 18 maj, Gjykata e Shkallës së Parë i shpalli fajtorë,Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn. Prej atëherë, Gucati dhe Haradinaj janë në pritje të një...

Bad News Eagles përfundon garën në vendin e dytë të turneut Elisa Invitational

Bad News Eagle ishte shumë afër për ta fituar turneun Elisa Invitational, ku në finale u takua me ekipin francez HEET, por nuk pati...

Dikur lagje e tërë me minatorë, tani gati e braktisur

Pamja e parë të jep përshtypjen e një vendi të harruar. Por edhe realiteti nuk është shumë ndryshe. Ndërtesat kolektive të ndërtuara për familjet e...

Zogaj: Në mars të vitit 2023 do të nisin punimet në Kullat e Jasharëve

Drejtori i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale, Bislim Zogaj, ka deklaruar se Kullat e Jasharëve pritet të rinovohen në fillim të muajit mars,...

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Ndaluan makinën në rrugë dhe i kërkuan lekë/ Përjashtohen përfundimisht nga policia dy efektivët (EMRAT)

Shamet Kuqo dhe Elton Gjedia janë dy inspektorët që janë përjashtuar mbrëmjen e sotme nga radhët e Policisë së Shtetit.   Ky vendim është marrë...

Rënie rekord e konsumit në Gjermani

Atmosfera e konsumit të përgjithshëm Gjermani është keqësuar. “Shumë ekonomi shtëpiake janë momentalisht të detyruara të shpenzojnë dukshëm më shumë para për energjinë, apo...

FOTO/ Këngëtari shqiptar i bën dhuratë vetes makinën luksoze – Abc News

schedule20:00 - 28 Shtator, 2022 Këngëtari i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri i ka dhuruar vetes një makinë luksoze. Lajmin e ka bërë të ditur...

Vllaznia e vajzave shkruan historinë; kualifikim fantastik në grupet e Champions League

Vllaznia e vajzave bëri historinë në futbollin shqiptar duke u kualifikuar për herë të parë në fazën e grupeve të Uefa Champions League.   Fitorja...

Vrau shokun në lokal/ Apeli dënon me 15 vjet burg ish-dhëndrin e Qazim Sejdinit, do të kryej vetëm 10 vjet

Gjykata e Apelit të Durrësit ka dënuar me 15 vjet burg Sokol Sanxhaktarin, dhëndrin e ish-kryebashkiakut te Elbasanit Qazim Sejdini.   Ai e mori kete...