7.3 C
Skopje

User1

4950 POSTS0 COMMENTS

Të shtunën çmimi i naftës bie në 1.76 euro për litër

Nga 1.78 euro për litër sa ishte të premten, çmimi i naftës për ditën e shtunë ka rënë për dy cent, në 1.76 euro...

Shinzo Abe, personazhi afatgjatë në peisazhin politik të Japonisë

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, një nga liderët më të fuqishëm të vendit, u vra të premten në një sulm me armë teksa merrte pjesë...

Falet namazi i Kurban Bajramit

Mëngjesin e hershëm të së shtunës është falur namazi i Kurban Bajramit në të gjitha xhamitë e Kosovës. Manifestimi ka filluar në orën 04:20, me...

Momenti kur qëllohet për vdekje ish-kryeministri japonez Shinzo Abe (VIDEO)

Kanë dalur pamjet e momentit kur ish-kryeministri japonez Shinzo Abe qëllohet nga një person gjersa ishte duke mbajtur fjalim. Siç shihet nga pamjet e publikuara...

Shala: Ende nuk dihet se pse nuk është dekretuar gjyqtari i 49-të

Hulumtues i lartë nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), Gëzim Shala, ka deklaruar se ende nuk kanë marr ndonjë informacion nga Presidentja e...

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Messi frymëzon Argjentinën, në çerekfinale kundër Holandës

Argjentina fitoi 2 me 1 kunder Australise dhe siguroi një vend ne çerekfinalet e Kupës së Botës. Kombetarja Albiceleste u frymezua nga nje...

Pësoi atak kardiak në fushë, ndërron jetë futbollisti i Kosovës

Një futbollist 17-vjeçar i klubit kosovar “Trepça ’89” ka ndërruar jetë gjatë një ndeshje futbolli, bëri të ditur Federata dhe klubi nga Mitrovica.   Kryetari...

Këta janë VIP-at që nuk pinë fare alkool, mësoni arsyet

Shumë njerëz zgjedhin të heqin dorë nga alkooli në periudha të ndryshme të jetës. Megjithatë, për këta të famshëm, të qenit esëll është një...

Donald Veshaj famën e fitoi nga Bora Zemani, dalin shifrat nga Instagrami

Nëse do kishim një kupë për personat më të përfolur të vitit 2022 në Shqipëri, padyshim që Bora Zemani dhe Donald Veshaj do ta...

Vrasësi i gruas shtatzënë i cili e vrau veten varroset të dielën në mesditë

Nesër do të varroset Sokol Halili, i cili bëri dje vetëvrasje, dy ditë pasi vrau gruan e tij shtatzënë, Hamide Magashin. Sipas familjarëve, varrimi do...