0.8 C
Skopje

User1

6800 POSTS0 COMMENTS

Tërmet gjatë natës në Kosovë

Në orët e hershme së mëngjesit të së hënës një tërmet ka goditur Kosovën. Tërmeti raportohet të ketë qenë 2.9 shkallë të Rihterit dhe ka...

Ukraina raporton sulme të rënda raketore ruse në lindje dhe jug

Sulmet me raketa ruse kanë shkaktuar dëme të mëdha në qytetet e Ukrainës lindore dhe jugore, thonë zyrtarët rajonalë. Guvernatori Pavlo Kyrylenko ka bërë të...

NASA: ‘Imazhi më i thellë i universit tonë’ nga teleskopi Webb, do të zbulohet në korrik

Teleskopi Hapësinor, “James Webb” do të publikojë imazhet e tij të para me ngjyra me rezolucion të lartë më 12 korrik, njëra prej të...

Raketat ruse vrasin 15 persona në Chasiv Yar

Të paktën 15 persona kanë mbetur të vrarë dhe rreth 20 të tjerë dyshohet se kanë mbetur nën rrënoja pasi raketat ruse goditën një...

Stay Connected

0FansLike
3,698FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles

Nuhi Neziri: Kriza ekonomike dhe energjetike nuk na ndali të jemi afër qytetarit

Kryetari i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe kryetari i komunës së Tearcë – Nuhi Neziri, në suaza të takimeve “Bashkë për...

Besnik Osmani: Në vitin 2001 kuptova që liria fitohet vetëm me një gisht, kur u shfaq Ali Ahmeti e vramë frikën

Kryetari i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – dega në Tearcë, Besnik Osmani, në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të...

Ajshe Selmani: Sot femra shqiptare po udhëheq me pozita shtetërore, dikur as në ëndërr nuk i kemi parë

Kryetarja e Forumit të Gruas të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – dega në Tearcë, Ajshe Selmani, në suaza të takimeve “Bashkë për Europë”...

Grubi: Nuk flisnin Visari e Bujari, e më thirri që unë ta shtyj projektin e Çerdhes në Çair!

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi, së bashku me kolegët tjerë ministra, si dhe funksionarë partiakë, mbrëmjen e së shtunës, së bashku...

Grubi: Ky është “fenomeni Ahmeti”, 40 vjet me radhë fiton në luftë e në paqe, sjell barazi!

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi, së bashku me kolegët tjerë ministra, si dhe funksionarë partiakë, mbrëmjen e së shtunës, së bashku...