Behgjet Pacolli sot feston ditëlindjen, ja sa vite po bën

Sot është një ditë mjaftë e veçantë për ish-presidentin dhe liderin e AKR-së, Behgjet Pacollin.

Ai mbush plotë 72 vite jetë, shkruan “Kosovarja”.

Për këto vite njihet si një nga afaristët më të mëdhenj dhe një nga personat më human që ka Kosova.

Puna dhe vepra e ish- presidentit, ka lënë gjurmë në historinë e vendit tonë.

Stafi i revistës “Kosovarja”, i dëshiron shëndet dhe suksese kreut të AKR-së.