Bekteshi sfidon hapur opozitën: Të mos merret me politikë ai që i humbë zgjedhjet!

LSDM dhe BDI mesa duket janë larg marrëveshjes për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet parlamentare.

Ministri aktual i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, paraditen e sotme është mjaft i sigurt se partia e tij do të fitojë zgjedhjet.

Fillimisht tha se Osmani pothuajse ka hyrë në raundin e dytë, e më pas në emër të Ahmetit u ka bërë ofertë të gjitha partive që të pajtohen që liderët që humbin zgjedhjet të tërhiqen nga politika.