Bujar Osmani i përgjigjet Izet Mexhitit: Vazhdo se ndoshta e qëllon kush e ka takuar Gruevskin!

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut – Bujar Osmani i është përgjigjur Izet Mexhitit pas akuzave se gjoja ka takuar Nikolla Gruevskin në Budapest për të diskutuar për ndryshimet në Kodin Penal.

“Njëherë thanë e ka takuar Ali Ahmeti, pastaj thanë – jo, e ka takuar Artan Grubi, tash unë e paskam! Ndoshta me të katërtën ia qëllojnë”, thuhet në përgjigjen e Osmanit.

Ditë më parë kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrevski akuzoi zëvendëskryeministrin e parë të Qeverisë Artan Grubi po për të njëjtën gjë dhe në të njëjtin stil. Pretendimet e Dimitrevskit i demantojë vet Nikolla Gruevski.(Indeks.mk)

 

https://www.facebook.com/100005817372100/posts/pfbid0MwRMqPVvbripW2WATCcLCPf3td7YVAqn9yYGzvy6LXQVuARXcJbwWPEUVqfF6Aocl/?mibextid=cr9u03