24.8 C
Skopje
Home Kosova
LAJMET E FUNDIT

Grubi: Ka deputetë opozitarë të cilët duan t’i votojnë ndryshimet kushtetuese

Sipas nënkryetarit të parë të Qeverisë dhe ministrit të Sistemit Politik dhe Marrëdhënieve Ndërkomunitare, Artan Grubi, në opozitë ka njerëz që duan të vazhdojnë...

Ali Ahmeti ia kris këngës me çifteli në selinë e partisë në Reçicë! Linda Limani Publikuar nga Linda Limani

https://youtu.be/uvxrHbwRyDo Një delegacion i Ansamblit Shtetëror i Këngëve dhe Valleve Popullore Shqiptare sot qëndroi në vizitë në selinë e BDI në Reçicë, ku u priti...

110 vjetori i çlirimit të Shkupit! Flasin pasardhësit e Boletinit, Prishtinës e Seferit

U mbushën 110 vjet nga Çlirimi i Shkupi nga kryengritësit shqiptarë, të prirë nga Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini,  Idriz Seferi e atdhetarë...

Fati i Maqedonisë për BE mbetet i paqartë! Futja e bullgarëve në Kushtetutë, kusht për ardhmërinë e vendit

Bullgaria vlerëson se situata në Maqedoni është e ndërlikuar. Nën presidentja bullgare, Ilijana Jotova thotë se askush nuk dëshiron që çështja me Maqedoninë të...

Prokuroria merr në pyetje mjekun Zhan Mitrev

Mjeku Zhan Mitrev sot është ftuar për t’u marrë në pyetje në Prokurorinë e Shkupit, pas hetimit të hapur për trajtimin me hemofiltrim të...