4.8 C
Skopje
Home Bota

Arkivoli i Mbretëreshës arrin në Buckingham Palace – me brohoritje dhe duartrokitje të jashtëzakonshme

Mijëra njerëz janë mbledhur jashtë Pallatit Buckingham sonte për të parë arritjen e veturës që mbante arkivolin e mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II. Mbreti Charles...

Arabia Saudite arrestoi një burrë që “ia kushtoi” Umren, Mbretëreshës Elizabeth II

Autoritetet saudite kanë arrestuar një burrë që pretendonte se kishte udhëtuar në qytetin e shenjtë mysliman të Mekës për një pelegrinazh për nder të...

Thanë se kanë zënë aq shumë rob lufte sa që nuk po kanë hapësirë për t’i akomoduar, Kievi publikon pamjet e dorëzimit të ushtarëve...

Thanë se kanë zënë aq shumë rob lufte sa që nuk po kanë hapësirë për t’i akomoduar, Kievi publikon pamjet e dorëzimit të ushtarëve...

Njihuni me “arkitektin” e kundërofensivës ukrainase, burri që iu kundërvu dhe zmbrapsi rusët

Në kohën kur po zhvillohet kundërofensiva e ushtrisë ukrainase, trupat ruse kanë filluar të tërhiqen nga rajoni Kharkivit. Siç raporton Bild, personi përgjegjës për sulmin...

Mbretëresha largohet nga Balmoral për herë të fundit, arkivoli i saj shoqërohet nga Princesha Anne

Dashamirët me lot në sy po i japin lamtumirat e tyre për Mbretëreshën pasi që arkivoli i saj u largua nga Balmoral e shoqëruar...

Princi William dhe Princesha Kate paraqiten së bashku me Princin Harry dhe Meghan në Kështjellën Windsor

William dhe Catherine, Princi dhe Princesha e re e Uellsit, së bashku me Harry dhe Meghan, po shohin homazhet jashtë territorit të Kështjellës Windsor. Është...
LAJMET E FUNDIT

Grabitet banesa në Vaun e Dejës, merren para dhe një makinë

Grabitje me dhunë mëngjesin e sotëm në fshatin Ashtë të Vaut të Dejës.   Persona të paidentifikuar kanë grabitur një shumë parash dhe një makinë.   Vau...

Detyrat e reja të Mbretit Charles mund të ndikojnë te shëndeti i tij, pse i janë fryrë duart? – Abc News

schedule07:20 - 5 Tetor, 2022 Fansat e familjes mbretërore britanike kanë vënë re shumë herë se gishtat e mbretit Charles III janë të fryrë. Si monarku i ri,...

Zhdoganim në Durrës për Kosovën/ Përfitojnë 1040 kompani që merren me tregëti

https://www.youtube.com/watch?v=bR0EUdxgIxk Subscribe Zyrtarisht ka nisur në portin e Durrësit zhdoganimi i mallrave për të gjithë bizneset kosovare.   Pas një periudhe pilotimi prej një muaji,...

Nxorën vajzën nuse nga çadra/ Berisha në familjen e të prekurit nga tërmeti, akuzon Ramën

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka zhvilluar sot një vizitë në Bubq të Fushë Krujës, në familjen e Martin Jakut, të cilit iu...

Tre shkencëtarë, Nobel në fizikë/ Zhvilluan transmetimin e informacionit përmes teknologjisë kuantike 

Çmimi Nobel në fizikë për këtë vit i ka takuar tre fizikantëve: Alain Aspect, John  Clauser dhe Anton Zeilinger për zbulimin e tyre...