11.8 C
Skopje
Home LAJME

Komisioni Europian bën thirrje për një dialog konstruktiv në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Komisioni Evropian u bën thirrje të gjitha partive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut që të sillen në mënyrë konstruktive, njofton MIA nga Brukseli. Kështu...

Mitreski: Dështoi bllokada e Kuvendit, shumica parlamentare punon për qytetarët

Koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitreski ka komentuar përmes një press konference ndodhitë e fundit në Kuvend duke i cilësuar si të...

89 raste të reja me Covid 19, nuk ka të vdekur

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 89 raste të reja me Covid-19 nga 1271 analiza të kryera. Nuk është raportuar asnjë vdekje në...

Ekspertët paralajmërojnë – risocializimi i të dënuave nuk është në nivel të kënaqshëm

Risocializimi i të dënuarve nuk është në nivel të kënaqshëm, tha drejtori i Drejtorisë për Ekzekutim të Sanksioneve. Pikërisht për këtë arsye po punohet...

Bllokimi i Kuvendit nga VMRO, skenar rus për të penguar integrimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Në momentet kur e mbarë bota ka sytë kah lufta në Ukrainë dhe pasojat që e njejta po shkakton në ekonominë botërore, në Maqedoninë...

BDI: Njohja e statusit të Kishës Ortodokse Maqedonase – Arqipeshkvisë së Ohrit përforcon stabilitetin e rajonit dhe afirmon tolerancën ndërfetare

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet vendimin e Patriarkanës Ekumenike të Stambollit për njohjen e Kishës Ortodokse Maqedonase – Arqipeshkvisë së Ohrit në bashkimin kanonik...
LAJMET E FUNDIT

Komisioni Europian bën thirrje për një dialog konstruktiv në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Komisioni Evropian u bën thirrje të gjitha partive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut që të sillen në mënyrë konstruktive, njofton MIA nga Brukseli. Kështu...

Mitreski: Dështoi bllokada e Kuvendit, shumica parlamentare punon për qytetarët

Koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitreski ka komentuar përmes një press konference ndodhitë e fundit në Kuvend duke i cilësuar si të...

89 raste të reja me Covid 19, nuk ka të vdekur

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 89 raste të reja me Covid-19 nga 1271 analiza të kryera. Nuk është raportuar asnjë vdekje në...

Ekspertët paralajmërojnë – risocializimi i të dënuave nuk është në nivel të kënaqshëm

Risocializimi i të dënuarve nuk është në nivel të kënaqshëm, tha drejtori i Drejtorisë për Ekzekutim të Sanksioneve. Pikërisht për këtë arsye po punohet...

Bllokimi i Kuvendit nga VMRO, skenar rus për të penguar integrimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Në momentet kur e mbarë bota ka sytë kah lufta në Ukrainë dhe pasojat që e njejta po shkakton në ekonominë botërore, në Maqedoninë...