30.8 C
Skopje
Home Maqedoni

Nesër bllokadë në hyrje të Shkupit në Autokomandë nga ora 7 deri në 10

Sindikatat nesër nga ora shtatë deri në dhjetë do të bllokojnë hyrjen në Shkup në afërsi të lagjes Autokomandë. Një vendim të tillë për...

Si është sot gjendja nëpër vendkalimet kufitare të Maqedonisë së Veriut

Në vendkalimin kufitar Tabanovc pritjet për dalje nga shteti janë rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet tjera kufitare nga pala maqedonase nuk ka më...

Ohri edhe këtë verë pa plazhe të rregulluara, Struga me plazhe të reja

Ohër/Strugë, 26 Qershor – Derisa Komuna e Ohrit është në pritje të Planit Menaxhues për bregdetin e Ohrit nga Agjencia për Planifikim Hapësinor dhe ka...

Janë arrestuar 12 persona në Strugë, kanë prerë drunjtë në mënyrë të paligjshme

Dje në brezin pyjor në malin Karaorman, në rajonin e fshatit Misllodezdë të Strugës, janë ndërmarrë masa të koordinuara nga punonjësit policorë të Njësitit...

Moti sot

Shkup, 26 qershor – Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje...

Osmani: Qeveria franceze i ka propozimet e të dyja palëve, tani duhet të arrijmë në një zgjidhje

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani është shprehur se qeveria franceze i ka në tavolinë propozimet e të dyja palëve, tani...
LAJMET E FUNDIT

Nesër bllokadë në hyrje të Shkupit në Autokomandë nga ora 7 deri në 10

Sindikatat nesër nga ora shtatë deri në dhjetë do të bllokojnë hyrjen në Shkup në afërsi të lagjes Autokomandë. Një vendim të tillë për...

Dy këngëtarët e mirënjohur, Kida dhe Butrint Imeri po vijnë me një projekt të përbashkët për herë të dytë

Kështu kanë njoftuar vet ata përmes llogarive përkatëse në Instagram duke nxitur kurreshtjen e fansave. “Verë e nxehtë”, ka shkruar Kida në mbishkrimin e fotografisë...

Si është sot gjendja nëpër vendkalimet kufitare të Maqedonisë së Veriut

Në vendkalimin kufitar Tabanovc pritjet për dalje nga shteti janë rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet tjera kufitare nga pala maqedonase nuk ka më...

Ohri edhe këtë verë pa plazhe të rregulluara, Struga me plazhe të reja

Ohër/Strugë, 26 Qershor – Derisa Komuna e Ohrit është në pritje të Planit Menaxhues për bregdetin e Ohrit nga Agjencia për Planifikim Hapësinor dhe ka...

Janë arrestuar 12 persona në Strugë, kanë prerë drunjtë në mënyrë të paligjshme

Dje në brezin pyjor në malin Karaorman, në rajonin e fshatit Misllodezdë të Strugës, janë ndërmarrë masa të koordinuara nga punonjësit policorë të Njësitit...