6.8 C
Skopje
Home Maqedoni

Alija Jaoski pjesëmarrës në Projektin e USAID për rritjen e kapaciteteve të shfrytëzimit të burimeve

Kryetari i Komunës së Pllasnicës, Alija Jaoski ka qenë pjesëmarrës në projektin e USAID për rritjen e kapacitetiteve të shfrytëzimit të burimeve. Përmes një njoftimi...

Metollari: Ali Ahmeti është garancë se Maqedonia e Veriut nuk do të devijojë nga kursi pro-evropian dhe pro-amerikan

Shqiptarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut pas vitit 2001 e këtej kanë patur një përfaqësim shumë të lartë në nivel diplomatik dhe politik,...

Veliçkovski: BDI ka adresuar me sukses nevojat e votuesve të saj

Statusi i BDI-së në këto dy dekada është rezultat i një qëllimi të qartë, organizimit të kuadrove dhe prioriteteve politike të përshtatura në kohë...

Drejtori Ahmeti priti në takim homologun kosovar, Kaçuri

Drejtori i Fondit për sigurim shëndetësor, Faton Ahmeti sot ka pritur në takim drejtorin e Fondit të shëndetësisë së Republikës së Kosovës, Bujar Kaçuci....

Bujar Osmani: Maqedonia e Veriut është e gatshme të merr përgjegjësi në OSBE

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në takimin e 29-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që këtë vit po mbahet në Logj të...

Edhe sot denoncime të rrejshme për bomba në tre shkolla fillore në Shkup

MPB Maqedoni informon se janë bërë kontrollet e nevojshme në lidhje me denoncimet e sotme për vendosje të bombave në shkollat e Shkupit. Prej atje...
LAJMET E FUNDIT

Këta janë VIP-at që nuk pinë fare alkool, mësoni arsyet

Shumë njerëz zgjedhin të heqin dorë nga alkooli në periudha të ndryshme të jetës. Megjithatë, për këta të famshëm, të qenit esëll është një...

Donald Veshaj famën e fitoi nga Bora Zemani, dalin shifrat nga Instagrami

Nëse do kishim një kupë për personat më të përfolur të vitit 2022 në Shqipëri, padyshim që Bora Zemani dhe Donald Veshaj do ta...

Vrasësi i gruas shtatzënë i cili e vrau veten varroset të dielën në mesditë

Nesër do të varroset Sokol Halili, i cili bëri dje vetëvrasje, dy ditë pasi vrau gruan e tij shtatzënë, Hamide Magashin. Sipas familjarëve, varrimi do...

A do të dënohet Granit Xhaka për fanellën “Jashari”? – Federata Zvicerane s’ka dyshime!

Federata e Futbollit e Zvicrës nuk pret që Granit Xhaka të dënohet nga FIFA, pasi kapiteni i Zvicrës e veshi fanellën e Jasharit pas...

Eurodeputeti holandez: Krishtlindjet vijnë me lajme të mira për Kosovën

Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten, raportuesi i Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën shpreh qëndrimin e tij mbi negociatat me presidencën çeke, që...