27.8 C
Skopje

Arabia Saudite pret një milion vizitorë për ritet fetare të Haxhit

Një milion pelegrinë myslimanë janë mbledhur të mërkurën në qytetin e shenjtë të Mekës në Arabinë Saudite në haxhin më të madh që kur...

Deputetët e braktisin, Boris Johnson në “luftë” për të mbajtur postin e tij

Boris Johnson po mundohet të vazhdojë të mbajë postin e tij si kryeministër i Mbretërisë së bashkuar, pasi dy nga ministrat e tij më...

Mbi 130 persona janë arrestuar për trafikim të qenieve njerëzore në 22 vende të botës

Në një aksion të përbashkët të mbështetur nga Europol, oficerët e enteve evropiane të zbatimit të ligjit dhe autoritetet e inspektoratit të punës kanë...

‘Moment historik’, Finlanda dhe Suedia i afrohen anëtarësimit në NATO

Të dy vendet, të cilat vendosën të aplikojnë për anëtarësim pas pushtimit rus të Ukrainës,  javën e kaluar janë pranuar ofertat e tyre në...
LAJMET E FUNDIT

Arabia Saudite pret një milion vizitorë për ritet fetare të Haxhit

Një milion pelegrinë myslimanë janë mbledhur të mërkurën në qytetin e shenjtë të Mekës në Arabinë Saudite në haxhin më të madh që kur...

Artistja ukrainase frymëzon shfaqjen e modës së Dior që riimagjinon një ‘të nesërme më të mirë’

Pema e jetës është në zemër të punës së artistes ukrainase, Olesia Trofymenko dhe pikënisja për koleksionin e modës së lartë të Dior, vjeshtë-dimër...

Arrestohet taksisti në Vushtrri për grabitje të parave të pasagjerit

Një qytetari të Vushtrrisë, të hënën mbrëma, derisa ishte duke shkuar me taksi në Mitrovicë, një pasagjer tjetër me forcë dhe me përdorim të...

Të mërkurën PE-ja voton raportet për Kosovën dhe Serbinë

Deputetët e Parlamentit Evropian, gjatë seancës plenare që do të mbahet të mërkurën e gjashtë korrikut, do të votojnë raportet për Kosovën, Serbinë dhe...