2.8 C
Skopje
Home Opinione

Një truk i thjeshtë si të pastroni enët nga ushqimi i djegur

Për amviset, pastrimi dhe larja e enëve të kuzhinës është një sfidë e madhe , sidomos kur ushqimi është ngjitur në fund. Për ta...

E dini pse macet e zeza konsiderohen “simbol i fatkeqësisë”?!

Macja e zezë historikisht ka qenë simbol i ”Halloween” dhe për njerëzit supersticiozë në shumë kultura është perceptuar si shenjë që paralajmëron se diçka...

Konfirmohet: Bruce Lee vdiq sepse pinte shumë ujë!

Aktori legjendar vdiq në moshën 32 vjeçare nga edemë cerebrale në korrik 1973. Në atë kohë, vdekja e Lee mendohej të ishte një reagim...

Kjo është historia e vërtetë e Pinokut, Disney modifikoi tregimin origjinal

Me siguri të gjithë e njihni filmin vizatimor të njohur të Disney-t “Pinocchio” për kukullën që dëshiron dëshpërimisht të bëhet një djalë i vërtetë....

Google nderon shqiptarët në 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, Google ka nderuar shqiptarët në ditën më të rëndësishme historike të kombit. Google ka ndryshuar kopertinën e saj...

‘E premtja e zezë’, 5 fakte interesante për këtë ditë

E premtja e zezë konsiderohet një nga ditët që tani më së shumti përdoret në SHBA dhe ndërlidhet me idenë e blerjeve të shumta....
LAJMET E FUNDIT

Rita e Dua “përplasen” me njëra-tjetrën virtualisht për numrin e publikut në Tiranë e Prishtinë

Këngëtaret me prejardhje shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, i kanë bënë krenarë të gjithë bashkëkombësit e tyre anë e kënd globit me sukseset...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit nën mbrojtje të UNESCO-s

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Kualifikohen Holanda dhe Senegali/ Katari e mbyll pa asnjë pikë, zhgënjen edhe Ekuadori

Holanda dhe Senegali  u kualifikuan për në 16 ekipet më të mira të Kupës së Botës.   “Tulipanët” fituan ndaj Katarit me rezultatin 2 me...

Aksidenti me vdekje në Maliq/ Identifikohet viktima, shoferi largohet nga vendngjarja (EMRI)

Roland Shahinsi është personi që mbeti viktimë mbrëmjen e sotme, pas përplasjes nga makina në aksin rrugor Drithas-Maliq.   Burime bëjnë me dije se viktima...

FOTO/ Rita Ora nuk kursehet aspak për ditëlindje, festoi me miqtë në shtëpinë luksoze 22,000 £ nata në alpet franceze – Abc News

schedule18:33 - 29 Nëntor, 2022 Pak ditë më parë, Rita Ora festoi ditëlindjen. Ylli shqiptar i muzikës zgjodhi ta festojë 32 vjetorin e saj të...