6.8 C
Skopje
Home Rajoni

Vrasësi i gruas shtatzënë i cili e vrau veten varroset të dielën në mesditë

Nesër do të varroset Sokol Halili, i cili bëri dje vetëvrasje, dy ditë pasi vrau gruan e tij shtatzënë, Hamide Magashin. Sipas familjarëve, varrimi do...

Eurodeputeti holandez: Krishtlindjet vijnë me lajme të mira për Kosovën

Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten, raportuesi i Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën shpreh qëndrimin e tij mbi negociatat me presidencën çeke, që...

Aksident në Mullet/ Makina me targa maqedonase përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekje është shënuar mbrëmjen e sotme në autstrdën Tiranë-Elbasan, në afërsi të Mulletit.   Mësohet se makina e cila drejtohej nga...

Çmimi tavan për naftën ruse/ BE vendos: 60 dollarë për fuçi

Vendet anëtare të bashkimit europian  ranë dakord për të vendosur një kufi të çmimit prej 60 dollarë për fuçi për eksportet e naftës...

Stimulim bizneseve me “Deklaratën e Përshtypjes”

Mosmarrëveshjet mes tregtarëve të ndryshëm dhe qytetarit si konsumator, janë shpesh pjesë e përditshmërisë tonë. Pandemia e Covid 19, solli gjithashtu rritjen e...

Protesta e opozitës në 6 dhjetor/ Gjipali: Nuk cënohet siguria e vendit

Gledis Gjipali ka komentuar mbajtjen e protestës së opozitës në 6 dhjetor, ditën kur në vendin tonë do zhvillohet samiti BE-Ballkani Perëndimor.   Për Vizion...
LAJMET E FUNDIT

Pësoi atak kardiak në fushë, ndërron jetë futbollisti i Kosovës

Një futbollist 17-vjeçar i klubit kosovar “Trepça ’89” ka ndërruar jetë gjatë një ndeshje futbolli, bëri të ditur Federata dhe klubi nga Mitrovica.   Kryetari...

Këta janë VIP-at që nuk pinë fare alkool, mësoni arsyet

Shumë njerëz zgjedhin të heqin dorë nga alkooli në periudha të ndryshme të jetës. Megjithatë, për këta të famshëm, të qenit esëll është një...

Donald Veshaj famën e fitoi nga Bora Zemani, dalin shifrat nga Instagrami

Nëse do kishim një kupë për personat më të përfolur të vitit 2022 në Shqipëri, padyshim që Bora Zemani dhe Donald Veshaj do ta...

Vrasësi i gruas shtatzënë i cili e vrau veten varroset të dielën në mesditë

Nesër do të varroset Sokol Halili, i cili bëri dje vetëvrasje, dy ditë pasi vrau gruan e tij shtatzënë, Hamide Magashin. Sipas familjarëve, varrimi do...

A do të dënohet Granit Xhaka për fanellën “Jashari”? – Federata Zvicerane s’ka dyshime!

Federata e Futbollit e Zvicrës nuk pret që Granit Xhaka të dënohet nga FIFA, pasi kapiteni i Zvicrës e veshi fanellën e Jasharit pas...