Haradinaj kërkon dorëheqjen e Kurtit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas takimit të 14 shtatorit ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar