2.8 C
Skopje
Home Showbiz

Rita e Dua “përplasen” me njëra-tjetrën virtualisht për numrin e publikut në Tiranë e Prishtinë

Këngëtaret me prejardhje shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, i kanë bënë krenarë të gjithë bashkëkombësit e tyre anë e kënd globit me sukseset...

FOTO/ Rita Ora nuk kursehet aspak për ditëlindje, festoi me miqtë në shtëpinë luksoze 22,000 £ nata në alpet franceze – Abc News

schedule18:33 - 29 Nëntor, 2022 Pak ditë më parë, Rita Ora festoi ditëlindjen. Ylli shqiptar i muzikës zgjodhi ta festojë 32 vjetorin e saj të...

Publikohet fotografi e Fjolla Morinës pa makiazh

Fjolla Morina është njëra këngëtaret më provokuese të estradës. E shquar për linjat e saj shpërthyese, Fjolla shpesh ka qenë në qendër të vëmendjen për...

Një nga makinat e preferuara të Mbretëreshës Elizabeth shitet për çmimin marramendës – Abc News

schedule13:13 - 29 Nëntor, 2022 Një nga makinat e preferuara të Mbretëreshës Elizabeth, Jaguar X-Type Estate, u shit në një ankand nga Historics Auctioneers për 50,000 €. Ankandi...

Dua Lipa: Dëshiroj që njerëzit të thonë Rita dhe Dua janë nga Kosova, jo që është mes Italisë dhe Greqisë!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, po i bën të gjithë krenarë kudo në botë. Madje Daily Mail i dedikoi edhe një artikull...

Festë në familjen Radogoshi! Qumili u bë gjysh për 28 nëntor

Humoristi i njohur Sevdai Radogoshi është bërë gjysh sot, në një datë të veçantë për popullin shqiptar. Bashkëshortja e djalit të tij, Bimit ka sjellë...
LAJMET E FUNDIT

Rita e Dua “përplasen” me njëra-tjetrën virtualisht për numrin e publikut në Tiranë e Prishtinë

Këngëtaret me prejardhje shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, i kanë bënë krenarë të gjithë bashkëkombësit e tyre anë e kënd globit me sukseset...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit nën mbrojtje të UNESCO-s

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Kualifikohen Holanda dhe Senegali/ Katari e mbyll pa asnjë pikë, zhgënjen edhe Ekuadori

Holanda dhe Senegali  u kualifikuan për në 16 ekipet më të mira të Kupës së Botës.   “Tulipanët” fituan ndaj Katarit me rezultatin 2 me...

Aksidenti me vdekje në Maliq/ Identifikohet viktima, shoferi largohet nga vendngjarja (EMRI)

Roland Shahinsi është personi që mbeti viktimë mbrëmjen e sotme, pas përplasjes nga makina në aksin rrugor Drithas-Maliq.   Burime bëjnë me dije se viktima...

FOTO/ Rita Ora nuk kursehet aspak për ditëlindje, festoi me miqtë në shtëpinë luksoze 22,000 £ nata në alpet franceze – Abc News

schedule18:33 - 29 Nëntor, 2022 Pak ditë më parë, Rita Ora festoi ditëlindjen. Ylli shqiptar i muzikës zgjodhi ta festojë 32 vjetorin e saj të...