1.8 C
Skopje
Home Sport

Flamurtari, kampion në basketboll/ Vajzat vlonjate triumfuan ndaj Partizanit

Flamurtari është ekipi kampion i Shqipërisë në basketboll për femra. Skuadra vlonjate mundi me 1 pikë diferencë Partizanin në finalen e zhvilluar në...

Inter fiton superkupën e Italisë/ Zikaltrit mundën Milanin me rezultatin 3 me 0

Interi fitoi superkupën e Italisë. Zikaltërit mposhtën 3-0 Milanin në finalen që u luajt në Arabinë Saudite. Skuadra e Inzaghit ishte që në...

Interi rikthehet tek fitorja/ Zikaltërit mposhtin Veronën 1 me 0. Milani barazon 2 me 2 me Leçen

Pas ndalesës në Monza, Interi u rikthe tek fitorja pasi mposhti me rezultatin minimal Veronën. U deshën vetëm 3 minuta lojë që Lautaro...

Barcelona i falet penalltive për të kaluar në Superkupën e Spanjës

Barcelonës iu desh të djersinte shumë për t’u kualifikuar për në finalen e superkupës së Spanjës.   Katalanasit mposhtën vetëm me penallti 4 me 2...

Chelsea zhytet edhe më shumë në krizë, Joao Felix debuton me karton të kuq

Në Angli, në ndeshjen e prapambetur që i takonte javës së 7 të Premier League, Fulham thelloi edhe më shumë krizën e Chelsean...

Dybala magjik, çon Romën në çerekfinalen e kupës

Në Itali, Roma gjeti kualifikimin për në fazën çerekfinale të kupës se Italisë pasi mundi 1 me 0 Xhenoven e një kategorie me...
LAJMET E FUNDIT

Balde dhe gruaja e tij iu përgjigjën akuzave të Icardit – Abc News

schedule22:18 - 26 Janar, 2023 Sulmuesi i Spartak Moscow, Keita Balde dhe bashkëshortja e tij Simona Guatieri kanë reaguar ndaj thashethemeve për lidhjen e futbollistit...

Akuzat për lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së/ Kryeministria: Mal i madh mbarsur me fantazi dhe ligësi

Pas akuzave për lidhje të kryeministrit Edi Rama me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së, Charl McGonigal, ka reaguar edhe zyra e shtypit të...

Pesë ish-policë në SHBA akuzohen për vdekjen e një personi me ngjyrë

Pesë ish-policë në Tenesi të Shteteve të Bashkuara janë akuzuar për vrasje të shkallës së dytë, pasi një person me ngjyrë vdiq pas...

Grubi: Vetëm Rusisë i konvenon që të kemi vatra zjarri në Ballkan

“Gjuha shqipe është në përdorim zyrtar në çdo institucion, komunë apo drejtori”, tha zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi duke iu përgjigj...

Ali Ahmeti: Pas motos “Bashkë për Europë” është një mision i tërë

Pas eventit tek Forumi i gruas, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka vazhduar takimin me qytetarët e Tetovës me banorët e vendbanimeve Xhermë, Xhepçisht,...