22.8 C
Skopje
Home TEKNOLOGJI

Android 13 sjell veçori interesante

Google prezantoi javën e kaluar të dhënat e para të zhvilluesit Android 13 dhe tani po dalin detaje rreth veçorive të reja që po...

5 gabime që nuk duhen bërë kur investoni në kriptomonedha

Sot janë miliona njerëz të cilët kanë investuar në një apo disa lloje kriptomonedhash. Bitcoin, Cardano, Ether, është një listë e gjatë me kriptomonedha...

Trend i ri i TikTokut që po dëmton shëndetin mendor

Ky trend ka të bëjë me atë që njihet si “peshkimi i mukusit” dhe ekspertët po paralajmëruar se trendi mund të jetë i dëmshëm...

Njihuni me Starship House – Diamanti arkitektonik i shekullit të 20-të që po shitet (FOTO-VIDEO)

"Starship House" ka dalë në shitje për 3.5 milionë euro. Ky diamant arkitektonik i shekullit të 20-të është projektuar dhe ndërtuar në vitin 1967, duke...

Android 12 përmbyll fazën testuese, pranë debutimit

Keni një shans të fundit për të provuar Android 12 përpara debutimit zyrtar. Google ka lëshuar versionin e 5 dhe të fundit beta të...
LAJMET E FUNDIT

Nobelisti Paul Krugman vjen në Forumin ekonomik dhe financiar të Shkupit (SEFF)

Profesori, ekonomisti dhe autori i shquar amerikan Paul Krugman, laureati i çmimit Nobel, vjen në Shkup. Krugman do të flasë në hapjen e konferencës...

Gjatë fundjavës do të bëhet spërkatja e tretë kundër mushkonjave

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, përkatësisht me 21.05.2022 (e shtunë) dhe 22.05.2022 (e diel), në orët e hershme të mëngjesit do...

Geer: Duam fillim të negociatave me Shkupin dhe Tiranën sa më shpejtë të jetë e mundur

Shkup, 19 Maj – "Duam fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë sa më shpejtë të jetë e mundur dhe i...

Përurohet rruga me emrin “Ukshin Hoti”, Grubi: I përjetshëm emri, kontributi dhe ideologjia e tij progresive

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së Skender Asani dhe kryetarin e Komunës së Çairit...

Ahmeti për Ukshin Hotin: Zë i fuqishëm i kauzave të drejta të popullit shqiptar dhe të gjithë popujve tjerë

Emërtimin e rrugës më të frekuentuar të Çarshisë së Vjetër të Shkupit, me emrin Ukshin Hoti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti...