22.8 C
Skopje
Home Uncategorized

Kujdesi i ushqimeve gjatë stinës së verës, këshilla që duhen respektuar

Me rritjen e temperaturave dhe verën e nxehtë, vijnë edhe disa shqetësime. Si rrjedhojë, nevojitet kujdes i shtuar, krahasuar me stinët e tjera të...

1155 kuti Diazepam të lëshuara deri para orës 9!

Të gjitha rekordet e tabletave Diazepam janë thyer sot herët në mëngjes. Këtë fakt e vërtetojnë edhe statistikat e sotme nga sistemi “Termini im”. Gjegjësisht,...

Pse disa duhanpirës nuk preken kurrë nga kanceri i mushkërive?

Pirja e duhanit është faktori numër një i rrezikut për kancerin e mushkërive dhe produktet e nikotinës shkaktojnë një përqindje të lartë të vdekjeve...

Zjarrfikësit e Shkupit dhe Gostivarit në ndihmë për shuarjen e zjarrit në Tetovë

Zjarri i madh përfshiu mëngjesin e sotëm Fabrikën Pofix por nuk raportohet për viktima informon Tetovasot .Dëmet materiale janë shumë të mëdha por në...

42 vjet nga vdekja e Josip Broz Titos

Në këtë ditë, 42 vjet më parë, vdiq presidenti i përjetshëm i Republikës Socialiste Federative të Jugosllavisë - Josip Broz Tito (1892-1980). Tito ishte...

Këto janë qeniet që i ndjejnë tërmetet para se të ndodhin

Sjellja e çuditshme e kafshëve është studiuar për gjenerata me radhë, një prej të cilave besohet se është një shqisë e aftë për të...
LAJMET E FUNDIT

Sërish zgjedhje në Tërnovc, shqiptarët luftojnë për një vend në Kuvendin e Serbisë

Të enjten e 30 qershorit, banorët e fshatit Tërnovc i Madh për herë të pestë do t’i drejtohen kutive të votimit. Kryetari i Partisë për...

Ekipi nga Kosova XTEAM kualifikohet në ligën ESEA Avanced CS:GO

Pas tre muajsh me ndeshje të shumta në ligën ESEA Main, ekipi nga Kosova XTEAM ka siguruar pjesëmarrjen në sezonin e 42-të të ligës...

Akuzohet ngasësi i dyshuar i kamionit me viktima në Teksas

Ngasësi i dyshuar i kamionit të braktisur në Teksas, me dhjetëra trupa të vdekur brenda, është akuzuar për kontrabandim migrantësh, që ka çuar në...

Gjobë 9.7 milionë dollarë për Samsung Australia për pretendime të rreme për telefonat rezistentë ndaj ujit

Në një raport të Reuters u zbulua se Samsung pranoi se kishte mashtruar blerësit në lidhje me vlerësimet e rezistencës ndaj ujit të disa...