5.8 C
Skopje
Home Uncategorized

Maqedonia në udhëkryq, partitë shqiptare i bashkohen “trenit” anti-NATO dhe anti-Perëndim: Bashkë me të “Majtën” drejt krahëve të Rusisë

Maqedonia e Veriut ndodhet sërish në udhëkryq sa i përket të ardhmes së saj pas protestave te tensioneve që paraprinë largimin e qeverisjes jetëgjatë...

Osmani mbajti takim lamtumirës me Ambasadorin e Spanjës, Emilio Lorenco Sera

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot mbajti takim lamtumirës me Ambasadorin e Mbretërisë së Spanjës në Maqedoninë e Veriut, Emilio Lorenco Sera. Në...

Burgu i Tetovës me pamje të re dhe kushte më të mira (Foto)

Janë realizuar disa aktivitete në Burgun e Tetovës me qëllim përmirësimin e kushteve të jetesës së personave të dënuar që vuajnë dënimin me burg...

Ilir Hasani nuk pret, i kthehet profesionit(FOTO)

Ilir Hasani duket se nuk do të presë vendimin e Qeverisë për t’i shqyrtuar dorëheqjen në funksionin e zëvendësministrit të Shëndetësisë. Ai në profilin...

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
LAJMET E FUNDIT

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Kastriot Rexhepi në konferencë rajonale për Ballkanin Perëndimor

Deputeti nga Lëvizja Besa Kastriot Rexhepi sot mori pjesë në një konferencë rajonale ku të ftuar ishin Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi,...

Ahmeti – Kyuchyuk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim eurodeputetin bullgar, Ilhan Kyuchyuk. Eurodeputeti Kyuchyuk i ka shprehur ngushëllime kryetarit...

Kryeparlamentari malazez viziton Shkupin

Kryeparlamentari malazez në Shkup. Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot do të jetë nikoqir i kolegut malazez Aleksa Beçiq. Xhaferi dhe Beçiq do të realizojnë takim...