De Gea pranë rikthimit në La Liga

Javët e fundit është përfolur për një rikthim të portierit spanjoll David de Gea te skuadra e Mançester Junajtedi, ku ka luajtur 10 vitet e fundit. Por duket se gjërat do të marrin një rrjedhë tjetër së shpejti.

Sipas shtypit spanjoll, portieri 33-vjeçar pritet të firmosë për skuadrën e Betisit në merkaton e janarit ose edhe më shpejt.

De Gea është aktutlisht pa skuadër dhe mund të transferohet në çdo moment. Për momentin palët janë duke biseduar për të mbyllur marrëveshjen, për të rikthyer De Gea në Spanjë, ku ka luajtur vetëm me Atletico Madrid, 12 vite më parë.