Debutimi i jashtëzakonshëm i Sergio Ramos me Sevillën: Skuadra mori tre pikët e para dhe veterani shpëtoi gol të sigurt

Sergio Ramos ka bërë debutimin e tij me Sevillën në elitën e futbollit spanjoll La Liga.

Ka qenë një debutim fantastik për qendërmbrojtësin spanjoll pasi Sevilla ka marrë fitoren e parë në La Liga dhe Ramos ishte më i miri në ndeshje.

37-vjeçari ishte i pakalueshëm në mbrojtje, teksa shpëtoi edhe një gol të sigurt duke bllokuar një gjuajtje të kundërshtarit që po shkonte në gol.

Ramos është shprehur shumë i lumtur dhe i emocionuar me rikthimin në Ramon Sanchez Pizujuan.

“Unë jam veçanërisht i kënaqur me rezultatin pas një fillimi të vështirë për ekipin. Ne kishim një avantazh, që ishte të luanim në shtëpi pas pushimit”.

“Kemi luajtur me shumë intensitet, liga e ka këtë, çdo ekip të bën jetën tënde. e vështirë dhe mund ta shihni konkurrencën. Skuadra i ka bërë gjërat mirë, ata kanë këmbëngulur, ne shtypëm lart, mendoj se patëm 26 raste, mundëm të rrisnim diferencën në tabelë, por morëm tre pikë të rëndësishme”, tha Ramos.

“Kam ndjerë një emocion shumë të madh siç më ndodhi një ditë më parë. Është shumë emocionuese të ribashkohem me njerëzit e mi, shtëpinë time, fansat e mi”.

“Është diçka unike, nuk mund të përshkruhet me fjalë dhe çfarë më mirë bëjeni se sa me fitore. Le të jetë fillimi i një serie të mirë “, u shpreh qendërmbrojtësi veteran.